استقلال

التعاون 1-2 استقلال: صعود در شب درخشش رحمتی

فوتبال ترایب- استقلال و التعاون در چهارچوب دور برگشت مرحله گروهی در ورزشگاه حمد بن خلیفه به دیدار هم رفتند و در نهایت به پیروزی 2-1 رسیدند.

استقلالی ها با خیالی آسوده تر وارد میدان شدند چون حتی با تساوی هم به مرحله بعد صعود میکرد ولی التعاون حتما به پیروزی پرگل نیاز داشت.
استقلال سعی کرد با مدیریت بازی و بازی در عرض با گرفتن سرعت بازیکنان رقیب برای خود فرصتی برای ضربه زدن به التعاون پیدا کنند.
کاوه رضایی پس از اینکه ضربه سر خطرناکی را به دروازه زردپوشان عربستانی زد در دقیقه 18 با یک سانتر عرضی هوشمندانه جابر انصاری را با دروازه بان حریف تک به تک کرد تا او با شوتی سرضرب دروازه را باز کند.

در ادامه التعاون سعی کرد با فشار به استقلال در پشت محوطه جریمه این تیم، فرصت گل زنی به دست بیاورد. استقلالی ها هم با احتیاط به آب و آتش نزدند و اجازه دادند توپ در اختیار حریف باشد ولی فضا را از آنها دریغ کردند.

استقلالی ها در تک حمله ها کم تعداد ظاهر شدند تا طبق دستورات کادر فنی فرصت بازگشت به التعاونی ها ندهند. در دقیقه 33 مهدی رحمتی با مکث زیاد در ارسال توپ، فرصت یک ضربه ازاد غیرمستقیم در درون محوطه جریمه به بازیکنان التعاون داد. این فرصت با کم کاری دیوار دفاعی استقلال و رحمتی به گل تبدیل شد تا نتیجه برابر شود.

در آخرین دقایق نیمه اول التعاون حمله خطرناکی روی دروزاه استقلال انجام داد که مهدی رحمتی دو بار در دو سوی دروازه ضربات آنها را برگشت داد و به کرنر فرستاد.

در نیمه دوم التعاون که چیزی برای از دست دادن نداشت، نمایش هجومی تری داشت و چند بار تا آستانه باز کردن دروازه استقلال پیش رفت.

اما آبی ها به لطف درخشش سید مهدی رحمتی و عملکرد خوب مدافعان شان توانستند دروازه شان را بسته نگه دارند.

حضور بهنام برزای و فرشید باقری هم باعث شد تا اسقلال روی ضدحملات خطرناک تر شود و در نهایت روی یکی از همین ضدحملات، آبی ها در دقیقه 76 به گل دوم رسیدند.

روی پاس باقری بود که کاوه رضایی با دروازه بان حریف تک به تک شد و با ضربه ای دقیق، کار را تمام کرد.

در دقایق پایانی بازی بازیکنان التعاون تلاش زیادی برای زدن گل تساوی انجام دادند اما این تلاش ثمری نداشت و بازی با برتری 2-1 استقلال به پایان رسید.