پرسپولیس

پرسپولیس 4-2 الوحده؛ صعود شیرین پسران برانکو

فوتبال ترایب- پرسپولیس در دیداری جذاب 4-2 الوحده را شکست داد و به لطف پیروزی 4-3 الهلال مقابل الریان، به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

پرسپولیسی های قرمز پوش بازی را با کمی استرس آغاز کردند و سفید پوشان الوحده توانستند در دقایق ابتدایی بازی یکی دو بار روی دروازه پرسپولیس خطرناک ظاهر شوند.
رفته رفته این قرمزها بودند که روی بازی مسلط شدند و توانستند نبض بازی را در دست بگیرند. پرس بازیکنان پرسپولیس در دقیقه 18 دروازهبان الوحده را به اشتباه انداخت و دفع ناقص او سروش رفیعی را صاحب توپ کرد تا سروش با یک دریبل او را جا بگذارد و دروازه خالی را باز کند.
بازیکنان الوحده هنوز از شوک گل بیرون نیامده بودند که نفوذ دیگری از احمدزاده در قلب دفاع الوحده طارمی را صاحب موقعیت کرد و او در اتفاقی نادر اولین موقعیت خود در بازی را در موقعیتی نامتعادل به گل دوم پرسپولیس تبدیل کرد.
در ادامه از شدت حملات پرسپولیسی ها کاسته شد و بازیکنان الوحده توانستند حضور بیشتری پشت دروازه قرمزها داشته باشند. خط دفاعی پرسپولیس اجازه حضور رقیب در محوطه جریمه را نمیداد تا اینکه کوتاهی مسلمان باعث شد تا روی پای او ضربه محکمی از فاصله 25 متری شلیک شود و گل اول الوحده در دقیقه 34به ثمر برسد.
در ادامه شاهد بازی پایاپایی بودیم و دو تیم نتوانستند موقعیت خوبی روی دروازه ها ایجاد کنند تا نیمه اول با همین نتیجه به پایان برسد.

نیمه دوم را تیم هجومی آغاز کردند و در دقیقه 51 بود که الوحده روی یک اشتباه از بیرانوند، به گل تساوی رسید. یک ارسال به دهانه دروازه پرسپولیس با ضربه سر تالیابو همراه شد و اشتباه بیرانوند در تشخیص محل فرود توپ باعث شد تا توپ از خط عبور کند و حساب کار 2-2 شود.

پرسپولیسی ها خیلی زود به این گل واکنش نشان دادند و بعد از اینکه طارمی یک موقعیت خوب را از دست داد، خود او در دقیقه 54 بار دیگر پرسپولیس را پیش انداخت.

روی یک ضدحمله سریع بود که طارمی با دروازه بان حریف تک به تک شد و با یک ضربه دقیق، توپ را از بین پاهای حریف وارد دروازه کرد.

برتری پرسپولیسی ها بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و بازیکنان این تیم باز هم موقعیت هایی روی دروازه حریف ایجاد کردند تا اینکه در دقیقه 70 به گل چهارم رسیدند.

حرکت خوب علی علیپور و پاس در عرض او به دهانه دروازه الوحده، این فرصت را در اختیار طارمی قرار داد تا با یک بغل پای ساده، هت تریکش را کامل کند.

در ادامه هر دو تیم تلاش زیادی برای زدن گل های بعدی انجام دادند اما این اتفاق رخ نداد و بازی با همان نتیجه 4-2 به سود پرسپولیس به پایان رسید.

با این پیروزی پرسپولیس 9 امتیازی شد و در رتبه دوم قرار گرفت. الهلال هم با 12 امتیاز به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شد.