لیگ ایران

وزیر ورزش: بازیکنان سرباز در همه تیم‌ها باید استفاده شوند

فوتبال ترایب- وزیر ورزش در گفت و گویی اعلام کرد که به دنبال راه حلی برای استفاده از بازیکنان سرباز در همه تیم هاست.

مسعود سلطانی‌فر در حاشیه بازدید از نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی گلف جام صلح و دوستی درباره وضعیت این بازیکنان گفت: به دنبال این هستیم که همه باشگاه‌ها بتوانند از بازیکنان سرباز استفاده کنند.

او درباره بحث «سرباز قهرمان» و این که آیا احتمال دارد بازیکنانی که به همراه تیم ملی فوتبال به جام جهانی صعود می‌کنند از خدمت معاف شوند؟ پاسخ داد: این بحث آیین‌نامه خاص خود را در ستاد فرماندهی کل قوا دارد. من مکاتباتی را در ماه اخیر با مسوولان ستاد داشته‌ام تا در این مورد گشایشی ایجاد شود.

بحث بازیکنان سرباز این سالها بسیار مطرح شده است. بازیکنانی که در اوج دوران ورزشی خود مجبورند به یکی دو تا از تیم های نظامی و شبه نظامی بروند و بدون دریافت دستمزد برای این تیمها بازی کنند.

تازه ترین قربانیاین این موضوع، امید عالیشاه و احمد نورالهی هستند که در حال حاضر عضو تیم تراکتورسازی هستند ولی به دلیل محرومیت فیفا نمیتوانند تا پایان فصل آینده در این تیم بازی کنند و خانه نشین شده اند. استقلال هم که ترکیب جوانی دارد و این ترکیب در حال جا افتادن و شکل گرفتن است، یکی از تیمهایی است که چند بازیکن در سن سربازی دارد و به زودی ممکن است آنها را از دست بدهد.