آسیا

الاهلی 2-0 ذوب آهن: پایان رویای سبزها

فوتبال ترایب- ذوب آهن با شکست 2-0 در آخرین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان مقابل الاهلی عربستان، از دور رقابت ها کنار رفتند.

شاگردان مجتبی حسینی می توانستند با پیروزی در این دیدار راهی مرحله بعد شوند اما در روزی که نمایش چندان خوبی نداشتند، با دو گل بازی را به حریف واگذار کردند.

 بازیکنان ذوب آهن در ورزشگاه خالی از تماشاگر دوحه با لباسهای تازه آبی اناری مقابل سفیدپوشان الاهلی عربستان حاضر شده بودند. دو تیم با  احتیاط بازی را آغاز کردند ولی در همان دقایق ابتدایی موقعیت تک به تکی نصیب جری بنگستون شد که او نتوانست ذوب آهن را پیش بیندازد.
ادامه بازی با تلاش ذوبی ها برای گشودن دروازه الاهلی دنبال شد ولی بازیکنان رقیب با یک بازی منطقی و با کند کردن جریان بازی اجازه موقعیت سازی به ذوبی ها ندادند.
هر چه به پایان نیمه اول نزدیک میشدیم، یکپارچگی حملات ذوب آهن کمتر میشد و بازیکنان این تیم بیشتر به حرکات انفرادی روی آوردند که در میان مدافعان فشرده الاهلی کاری از پیش نبردند. نقطه ضعف حملات ذوب آهن کم تعداد بودن در حملات بود، به طوری که بیشتر احساس میشد ذوبی که نیاز به برد داشت بیشتر به دنبال حفظ نتیجه است. نهایتا بازی بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید.

در نیمه الاهلی بازی را در دست گرفت و موقعیت های جدی تری روی دروازه ذوب آهن ایجاد کرد تا اینکه در دقیقه 63، شوت دیدنی علدالفتاح اصیری از پشت محوطه جریمه، اولین گل بازی را رقم زد.

بعد از این گل هم برتری تیم عربستان ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 83، امیر کردی روی یک ارسال، توانست گل دوم را به ثمر برساند و پیروزی الاهلی را قطعی کند.

با این پیروزی الاهلی 11 امتیازی شد و پشت سر العین 12 امتیازی به مرحله بعد صعود کرد و ذوب آهن با 7 امتیاز حذف شد.