استقلال

بیانیه استقلال: منافع ملي را بر منافع باشگاهي ترجيح داده‌ایم

فوتبال ترایب- بعد از حرف و حدیثهای پیرامون حضور یا عدم حضور امید نور افکن در اردوی تیم ملی جوانان برای حضور در جام جهانی کره، باشگاه استقلال در بیانیه ای بر تعامل و گفت و گو با فدراسیون فوتبال برای رسیدن به تصمیمی مشترک تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است:” باشگاه استقلال همواره اعتلاي نام جمهوري اسلامي ايران را اولويت اصلي خود دانسته و. نمونه اين مساله هم فصل اخير مسابقات ليگ است كه به خاطر مسابقات و تمرين هاي تيم ملي، در برخي هفته ها به صورت فشرده برگزار شد و تيم استقلال نيز به دليل حضور در مسابقات ليگ قهرمانان، دچار فشردگي مضاعف بازي‌هايش شد.

از سوي ديگر، نزديكي زمان بازيهاي ليگ به دليل برنامه هاي تيم ملي، بر اين فشردگي افزود. با اين حال باشگاه استقلال همواره حمايت از تيم ملي را اولويت اصلي خود دانسته و به اين مساله افتخار مي كند.”

عليرضا منصوريان به عنوان سرمربي استقلال نيز همواره در مصاحبه هاي خود بارها به اين مساله اشاره كرده كه براي نمونه، مي توان به صحبت هاي حمايتي ايشان از تيم ملي درخصوص آسيب ديدگي وريا غفوري در يك مسابقه ملي و عدم حضور او در بازيهاي اخير استقلال و چندين نمونه ديگر اشاره كرد.

با اين حال، جاي تاسف دارد كه يك سايت خبري بر اساس تئوري‌هاي خود ساخته و بي اساس، فضاي آرامشي كه ميان فدراسيون فوتبال، تيم هاي ملي و باشگاهها وجود دارد را زير سوال مي برد.

بدون ترديد فدراسيون فوتبال، تيمهاي ملي و باشگاهها در تعامل و گفت و گو با هم قرار دارند و مي توانند به راحتي با يكديگر به تصميمي مشترك برسند.”