پرسپولیس

منشا و وسوسه پشت پا زدن به قرارداد با پرسپولیس

فوتبال ترایب- با اینکه مدتهاست که خبر توافق پرسپولیس با گادوین منشا مهاجم نیجریه ای به گوش میرسد و دیروز هم امضای قرارداد داخلی او با باشگاه منتشر شد اما رفتارهای ضد و نقیض او و اخبار پیشنهاد های دندان گیر داخلی و عربی به او نشان از دودلی او دارد.

فروردین امسال بود که پس از بازی پرسپولیس و پیکان، منشا و مدیر برنامه های او به توافق 350 هزاردلاری با باشگاه پرسپولیس رسیدند. به گفته ترکشاوند مسئول نقل و انتقالات پرسپولیس این توافق به امضای خود منشا و همچنین سامان مهدی زاده مدیر برنامه های او رسیده است و جای هیچ نگرانی ای بابت رفتن او به تیمهای دیگر وجود ندارد.

از طرف دیگر با توجه به اینکه پرسپولیس قرارداد رسمی با این بازیکن ندارد و تنها یک توافق‌نامه امضا شده و شایعه اینکه پرسپولیس نمی‌تواند بازیکن خارجی بگیرد باعث شد تا منشا برای قرمزپوش شدن مردد شود. او در آخرین مصاحبه های خود پاسخهای دو پهلو داد و گفت پرسپولیسی شدنم را نه تایید میکنم و نه تکذیب.

گفته میشود علاوه بر پرسپولیس، چند تیم شهرستانی و چند تیم از لیگها عربی با مبالغ بسیار بالاتر، به سراغ منشا رفته اند تا او را به پشت پا زدن به قول و قرار با پرسپولیس ترغیب کنند.

البته به نظر میرسد او طبق بند ١٢ ماده ٢٠ مقررات نقل و انتقالات بازیکن پرسپولیس باشد. براساس این بند علاوه بر قرارداد اولیه، هرگونه توافق نامه یا الحاقیه و یا متمم قرارداد که طرفین درمورد آن به توافق برسند و مکتوب میشود برای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و شورای حل اختلاف دارای احترام و برای بررسی های قضایی درون فدراسیونی بعنوان جزیی از قرارداد قابل استناد است.

حال باید منتظر بود و دید که منشا میتواند به وسوسه پیشنهاد های رنگین تر غلبه کند و پایبند به توافقش خواهد ماند یا به قراردادش پشت پا خواهد زد.