استقلال

حمایت فدراسیون از تصمیم جنجالی منصوریان

فوتبال ترایب- پس از حاشیه هایی که عدم حضور امید نورافکن کاپیتان تیم ملی جوانان در اردوی آمادگی این تیم برا جام جهانی 2017 کره رخ داد و اظهارات منصوریان که معتقد بود بازی های استقلال در جام باشگاههای آسیا نیز بازی ملی است و نورافکن نباید به اردوی جوانا برود،‌فدراسیون فوتبال در بیانیه ای از اظهارات منصوریان حمایت کرد.

در این بیانیه آمده است: در این روزهای حساس و سرنوشت ساز، مرزبندی‌های ساختگی در شرایطی که تیم جوانان ایران نیاز به آرامش دارد و باید در سایه اتحاد و وفاق ملی به جام جهانی کره جنوبی اعزام شود، جای تأمل دارد.

فدراسیون در ادامه به صحبتهای منصوریان و حواشی پیرامون آن میپردازد:” کردار و منش سرمربی تیم استقلال که خود روزی سرمربی تیم امید بوده، هم در گذشته و حال همواره بر مبنای احترام و حمایت از تیم‌های ملی بوده است و اینکه در آستانه دیدار ملی و حساس استقلال، برداشت دیگری از رویکرد ایشان شود، از انصاف به دور است. برنامه‌های تیم جوانان طبق برنامه به صورت دقیق پیش می‌رود و اگر این روزها درباره یک یا دو بازیکن بحث وجود دارد، به خاطر حضور باشگاههای آنها در لیگ قهرمانان آسیا است.”

در بخش دیگری از این بیانیه تعریف ” بازی ملی” از نگاه فدراسیون مشخص میشود:” مجموعه بازی‌های ملی در عصر حاضر، به رقابت‌های تیم ملی‌های ملی و همچنین مسابقات باشگاهی در عرصه‌های بین المللی اطلاق می‌شود.”

در پایان این بیانیه فدراسیون درباره تعامل باشگاه ها با تیم های ملی نوشت:” ضمن اینکه فدراسیون فوتبال هم برنامه ریزی خود را برای تعامل هر چه بیشتر میان تیم‌های ملی رده‌های مختلف با باشگاه‌ها ادامه خواهد داد تا در این میان طرفین دچار صدمه نشوند. فدراسیون فوتبال به برنامه ریزی گسترده خود در راه آماده سازی تیم ملی جوانان ایران ادامه خواهد داد.”