سپاهان

کرانچار – سپاهان: کمی دور، کمی نزدیک

فوتبال ترایب- وضعیت مذاکرات زلاتکو کرانچار و سپاهان همانند یو یو شده است، یک روز نزدیک میشوند و روز دیگر دور. کرانچار که توانست با حضورش در مقطع پایانی فصل، نتایج خوبی بگیرد، حال برای ادامه همکاری با باشگاه دو شرط مهم دارد؛ جذب چند مهره گران قیمت و رقم قرارداد بالا.

مدیران کنونی سپاهان با شعار جوانگرایی، ویسی مربی جوان و موفق فصل گذشته را به خدمت گرفتند. برخی از قدیمی های باشگاه مانند عقیلی را از ترکیب خارج کردند و چند مهره جوان به تیم افزودند. نتیجه اما چیزی نشد که هواداران سپاهان انتظار داشتند.

بازی های سردرگم تیم ویسی از طرفی و نتیجه گیری های یکی در میان با تساوی و شکست های پرشمار باعث شد که سپاهان از مدعیان جا بماند و در مقطعی با هشت شکست در رده دهم جدول قرار بگیرد.

ویسی در شش هفته به پایان رقابت ها استعفا داد یا استعفا داده شد و کرانچار با قرادادی یک و نیم ماهه دوباره به نیمکت سپاهان بازگشت. سپاهان با کرانچار دوباره اوج گرفت و اگر امتیازات از دست رفته مقاطع اولیه نیم فصل دوم نبود شاید مدعی نایب قهرمانی هم میتوانست باشد. نهایتن سپاهان با رتبه پنجم با لیگ خداحافظی کرد تا خود را برای فصل آینده آماده کند.

مدیران سپاهان که در همان ابتدا به دلایل نامعلوم محکم کاری نکردند و قرارداد کوتاه مدتی با کرانچار بستند حال باید با شرایط مالی وی که گفته میشود برای یک فصل تا 700 هزار دلار است کنار بیایند.

از طرفی دیگر کرانچار میگوید که جدا از مباحث مالی، برنامه آینده مدیران باشگاه نیز برایش مهم است و اگر شعار جوانگرایی صرف آنها ادامه یابد و او نتواند برخی مهره های مد نظرش را برای تیم جذب کند شاید با این تیم به توافق نرسد.

در حال حاضر خبرهای ضد و نقیضی از شرایط تیم به گوش میرسد و مشخص نیست دو سوی مذاکره چه برنامه ای دارند. از طرفی پایان یافتن قرارداد بازیکنان خوبی مانند حاج صفی، پاپی و شجاع خلیل زاده میطلبد که مدیران سپاهان هر چه زودتر تصمیم خود را بگیرند و اجازه ندهند که رقبا این ستاره ها را بربایند.