اسپانیا

اشپیگل فاش کرد؛ قرارداد یک میلیارد یورویی رئال و آدیداس

فوتبال ترایب- نشریه آلمانی اشپیگل با انتشار اسنادی که توسط سایت افشاگر فوتبال لیکس در اختیارشان قرار داده، جزئیات جدیدی از قرارداد باشگاه رئال مادرید با کمپانی آدیداس را افشا کرده است.

براساس این اسناد، آدیداس متعهد شد که بین سال های 2015 تا 2024، یک میلیارد یورو به رئال بپردازد. در واقع رئال هر سال 70 میلیون یورو به علاوه 22.5 درصد از فروش همه البسه رئال که توسط آدیداس تولید می شود و که تقریبا هر سال 30 میلیون یورو می شود را دریافت می کند.

همچنین در قرارداد رئال با آدیداس، بندهایی وجود دارد که براساس آن، اگر رئال قهرمان لالیگا شود، 2.5 میلیون یورو دریافت خواهد کرد و این مبلغ بعد از سال 2020 به 3.5 میلیون یورو افزایش پیدا می کند. در صورت قهرمانی رئال در چمپیونزلیگ، آدیداس باید 5 میلیون یورو به آنها پرداخت کند و این مبلغ بعد از سال 2020 به 7 میلیون یورو افزایش پیدا می کند.

در مقابل، آدیداس اجازه برگزاری جشن های قهرمانی رئال در میدان سیبلس مادرید را خواهد داشت تا بتواند برند خود را به بهترین شکل به نمایش بگذارد.

اشپیگل همچنین فاش کرد که قرارداد قبلی رئال و ادیداس که در سال 2011 امضا شده بود، شامل یک پرداختی 40 میلیون یورویی نقد به رئالی ها بود.