اسپانیا

انریکه: نباید رئال را تنها براساس نتایج چمپیونزلیگ سنجید

فوتبال ترایب- لوئیس انریکه، سرمربی بارسلونا، معتقد است که موفقیت های رئال در دو فصل اخیر چمپیونزلیگ، به معنای موفق تر بودن این تیم نسبت به آبی و اناری ها در دوره حضور او در نوکمپ نیست.

انریکه در حالی بعد از سه فصل بارسا را ترک می کند که تاکنون دو قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی در چمپیونزلیگ و دو قهرمانی در کوپا دل ری به دست آورد؛ ضمن اینکه در این فصل هم هنوز شانس قهرمانی در لالیگا و کوپا دل ری را دارند.

در مقابل رئالی ها که از سال 2012 قهرمان لالیگا نشدند، در سه سال اخیر، دو بار قهرمان چمپیونزلیگ شدند و این فصل هم در آستانه رسیدن به فینال قرار دارند.

اما انریکه علاقه ای به مقایسه دستاوردهای دو تیم در سال های اخیر ندارد.

” این ها آمار است. این نشان می دهد که رئالی ها به عنوان یک باشگاه چقدر قوی هستند. این اندکی جانبدارانه است که تنها به عملکرد آنها در لیگ قهرمانان نگاه کنیم. می توان به آنچه بارسا انجام داد هم نگاه کرد. دلایلی برای خوش بینی وجود دارد.

من تنها روی چیزهایی که می توانم کنترل کنم یعنی تیمم تمرکز دارم. هر تیمی یک رقیب اصلی دارد که روی آن بیشتر از سایرین تمرکز دارید و شاید براساس عملکرد آنها سنجیده می شوید. برای من، تمرکز روی کار تیم خودم بهتر کار می کند.

من واقعا تنها روی آنچه بارسا انجام می دهد، تمرکز دارم. نمی خواهم کارهای تیم های دیگر را تمرکز کنم. من روی تیمم تمرکز دارم. اگر قهرمان شویم، فوق العاده خواهد بود. باید ببینیم چه رخ خواهد داد.”