استقلال

استقلال یک قدم تا رفع خطر محدودیت های نقل و انتقالی

فوتبال ترایب- با اعلام رسمی فیفا، یکی از سه پرونده استقلال بسته شد. به این ترتیب استقلالی ها تنها دو پرونده باقی مانده دارند و مسیر رفع محدودیت های نقل و انتقال این تیم هموار تر شده است.

استقلال سال گذشته به خاطر اینکه دیرتر از موعد مقرر طلب عادل شیحی را پرداخت کرد، از پنجره نقل و انتقالات زمستانی محروم شد تا مدیران و مسئولان حقوقی باشگاه بدانند که فیفا با کسی شوخی ندارد و این طور نیست که مانند پرونده های داخلی، با وقت کشی پرونده های بدهی را به عقب بیندازند.

با جلب رضایت هربرت هلمکه، دو پرونده ساموئل و پئیچ در چنته استقلالی ها باقی میماند. ساموئل قسط سوم و پایانی طلب خود را میخواهد و باید تا 25 خرداد (15 ژوئن) مبلغ 134 هزاردلار به حساب وی واریز شود تا این پرونده نیز مختومه گردد.

پرونده پئیچ اما هنوز در دست بررسی است و استقلالی ها منتظرند تا دادگاه CAS‌نظر نهایی خود را اعلام کند. در این پرونده پئیچ درخواست 370 هزار دلار بابت فصل دوم قراردادش درخواست کرده است و آبی ها اعتقاد دارند که نباید این مبلغ را پرداخت کنند.

با حل و فصل احتمالی این دو پرونده، استقلالی ها شرایط بهتری از رقیب قرمز خود خواهند داشت و خواهند توانست بازیکنان خارجی را با محدودیت کمتری به خدمت بگیرند.