سپاهان

شاهکار مدیریتی سپاهان: تیمی که فقط با دو بازیکن قرارداد دارد

فوتبال ترایب- در اتفاقی عجیب بعد از بازی امروز سپاهان و استقلال؛ تنها دو نفر از میان بازیکنان اصلی و کادر فنی اصفهانی ها با ین تیم قرارداد خواهد داشت و بقیه آزاد خواهند بود.

باشگاه سپاهان پرافتخارترین تیم لیگ برتر که همواره به ثبات مدیریتی شهره بوده و افتخارات زیادی نیز به واسطه نظم و برنامه ریزی دقیق در ایران و آسیا به دست آورده است اکنون به جایی رسیده است که کادر فنی این تیم امشب میتوانند به راحتی با هر تیم دیگری قرارداد ببندند.

وضعیت بازیکنان که بسیار جالب است. به غیر از مهرداد محمدی و میلاد سرلک قرارداد دیگر بازیکنان تاثیر گذار این تیم همچون احسان حاج‌صفی، ، لی اولیویرا، پاپی، موسی کولیبالی، مسعود حسن‌زاده،جلال الدین علی محمدی، شجاع خلیل‌زاده و فرید کریمی در پایان فصل به اتمام خواهد رسید.
مشخص نیست مدیرانی که برخی قدیمی های تیم همچون هادی عقیلی و محرم نویدکیا را به بهانه جوان گرایی از تیم دور کرده اند حد اقل با بازیکنان جدید قرارداد طولانی مدت نبسته اند. در عرف باشگاه ها با بازیکنان جوان قراردادهای طولانی مدت تری بسته میشود تا بازیکنان بعد از یکی دو سال و کسب تجربه به سوی باشگاه دیگری روانه نشود و یا حداقل در ازای رفتن وی برای باشگاه درآمدزایی گردد.

همه اینها به کنار مشخص نیست که مدیران باشگاه چرا تا به حال برای تمدید قرارداد بازیکنان اقدام نکرده اند. طبیعی است که از لیست بلند بالای بازیکنان آزاد شده این تیم چشم بسته میتوان فهمید که تعداد زیادی از آنها هم برای سپاهان اهمیت دارند و هم هواخواهان خوبی در دیگر تیم ها دارند. نمونه اش شجاع خلیل زاده که چند وقتی است درباره قرارداد اخلی اش با پرسپولیس صحبت میشود. بنابراین هر روز دست روی دست گذاشتن مساوی خواهد بود با از دست رفتن یکی از استعدادهای باشگاه که برایشان زحمات زیادی کشیده شده است.

وضعیت کادر فنی از این هم خنده دار تر است. قرارداد یک ماه و نیم با سرمربی ای که بارها جواب خ را پس داده و خودش هم اصرار به قرارداد یکساله داشت هنر دیگر اصفهانی هاست. در حال حاضر هم ظاهرا پیشنهادات مالی سپاهانی ها او را راضی نمیکند و تیمی که در ۵ هفته با هدایت او ۱۳ امتیاز گرفته است و از رتبه ای متوسط تا رتبه چهارمی بالا آمده است ممکن است از فردا سرمربی نداشته باشد.