لیگ ایران

دردسر تازه لیگ یک برای لیگ برتر

فوتبال ترایب- کابوس 18 تیمی شدن دوباره به خواب لیگ برتر آمد. دوازده سال پس از ورود ناخوانده صنعت نفت آبادان به لیگ برتر، گل گهر سیرجان ممکن است جا پای این تیم بگذارد.

حضور یک بازیکن غیرمجاز در دیدار گل گهر و آلومینیوم اراک میتواند معادلات لیگ سال آینده را دستخوش تغییر کند. آلومینیوم اراک در دیدار کذایی از هشت بازیکن روی نیمکت خود بهره برد در حالی که طبق قانون هر تیم میتواند 7 بازیکن بزرگسال روی نیمکت داشته باشد. همانطور که تصویر منتشر شده از لیست نیمکت نشینان آلومینیوم هم مشخص است، معلوم نیست به چه دلیلی بازیکن هشتم در قسمت توضیحات اضافه شده است.

این بازی با تساوی دو تیم به پایان رسید. و در صورت گرفتن رای به نفع گل گهر، عملا این تیم است که در لیگ یک به جای سپید رود رشت مقام دوم را به دست خواهد آورد.

مسئولان گل گهر بعد از انجام بازی در روز 28 فروردین امسال مراتب اعتراض خود را به سازمان لیگ اعلام کردند و پرونده این موضوع به کمیته انضباطی رفت. کمیته محترم هم مطابق معمول حساسیت موضوع را درک نکرد و پرونده تا پایان لیگ مورد بررسی قرار نگرفت.

گل گهری ها که دستشان از لیگ برتر خالی مانده تهدید کرده اند که این پرونده را به دیوان عدالت اداری و فیفا خواهند کشاند. اتفاقی که در سال 84 باعث شد شکایت صنعت نفت نهایتن به حضور این تیم در لیگ برتر بینجامد و لیگ 18 تیمی شده و مشکلات زیادی برای سازمان لیگ به وجود بیاورد.