ایران

جریمه 8 میلیارد تومانی در انتظار فدراسیون فوتبال

فوتبال ترایب- یکی از مدیران جیووا برندی که فدراسیون فوتبال میخواهد قراردادش را فسخ کند خبر از شکایتی داد که در فیفا در جریان است و ممکن است تا 2 میلیون یورو برای فدراسیون جریمه در بر داشته باشد.

از روز ورود جیووا به ایران و امضای قرارداد با فدراسیون،‌ جنجال و حاشیه هم به همراهش آمد. کیفیت پایین البسه این شرکت و طراحی ضعیف این برند باعث شد که کادرفنی و بازیکنان تیم ملی از آن شاکی باشند. تاج هم در ابتدای مسولیت فدراسیون قرارداد را معلق گذاشت و از لباسهای آدیداس برای بازیهای مقدماتی جام جهانی استفاده کرد.

در حالی که قرارداد فدراسیون با آدیداس تقریبا نهایی شده است، هنوز قرارداد جیووا تعیین تکلیف نشده است. مدیر حقوقی فدراسیون می گوید که برای حل این مشکل پیشنهاد ترکیبی به جیووا دادیم، لباسهای تیم ملی بزرگسالان با آدیداس، بقیه تیم های ملی با شما. تاج پا را هم از این فراتر میگذارد. همه تیم های ملی از لباسهای آدیداس استفاده خواهند کرد.

سعید یحیایی مدیر بخش صادرات جیووا اما میگوید: بعید است این پیشنهاد قبول شود. ما یا لباس همه تیم‌ها را تأمین می‌کنیم یا هیچ تیمی. پیراهن‌هایی که قرار بود ما به تیم ملی بدهیم، از لباس‌های آدیداسی که تیم ملی می‌پوشد بهتر بود. جنس پارچه لباس‌های جیووا همان جنس لباس‌های آدیداس است و طرح آن را هم قرار بود خود فدراسیون انتخاب کند.

او درباره شکایت از فدراسیون به فیفا می گوید:” در حال حاضر دادگاه در جریان است و ما منتظر نامه قضات دادگاه هستیم. به دادگاه ورزشی در سوئیس شکایت کردیم و تا آخر پای این شکایت می‌ایستیم. شرکت تا الان دو کانتینر لباس به فدراسیون فوتبال ایران داده که ظاهرا بیشتر این لباس‌ها در گمرک مانده است. ما به تعهد خود عمل کردیم، اما فدراسیون ایران خیر. فدراسیون فوتبال از نظر حیثیتی لطمه بزرگی به شرکت جیووا زده و پیش‌بینی من این است که دادگاه بیش از دو میلیون یورو غرامت تعیین می‌کند.”

یحیایی در ادامه درباره اظهارات مسئولان درباره کیفیت لباس ها میگوید:” من ۳۷ سال است در فوتبال هستم و نمی‌دانم در فوتبال ایران چه اتفاقی رخ می‌دهد.

مدیرانی که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند و به کجا برسند. با این حال ما هنوز آماده هستیم تا دوباره با فدراسیون ایران همکاری کنیم. آنهایی که می‌گفتند پیراهن‌های جیووا زیرپیراهنی است حالا از زیرپیراهنی هایی استفاده میکنند که فقط لوگوی آدیداس روی آن خورده است.

این لباس‌های تقلبی آدیداس است و مشخص نیست از کجا خریداری شده است. حاضر نشدند لباس مجانی جیووا با کیفیت اصلی آدیداس را بگیرند. داستان این است که چون جنسی مجانی بوده از آن ایراد گرفتند، حالا پول داده اند، لباس بی کیفیت هم گرفته اند و به به و چه چه هم می کنند.”