اسپانیا

399 یا 400؛ رونالدو چند گل برای رئال زده است؟

فوتبال ترایب- کریس رونالدو یک شب درخشانی دیگر را در چمپیونزلیگ پشت سر گذاشت و با ثبت هفتمین هت تریکش در این رقابت ها، رئال را در یک قدمی رسیدن به فینال این رقابت ها قرار داد.

ستاره پرتغالی که حالا 103 گل در لیگ قهرمانان به ثمر رسانده، با این سه گل، حالا بیش از مراحل گروهی (51 گل)، در مراحل حذفی (52 گل) این رقابت ها موفق به گلزنی شده است.

البته که رکوردشکنی برای رونالدو به یک اتفاق عادی تبدیل شده اما اعلام باشگاه رئال در مورد رسیدن او به رکورد 400 گل به نظر اشتباه می رسد زیرا در واقع، به طور رسمی او 399 گل با پیراهن کهکشانی ها به ثمر رسانده است.

در واقع این تفاوت در آمار به دیدار مقابل سوسیداد در سال 2010 برمی گردد. در آن دیدار ضربه آزاد رونالدو در بین راه به په په برخورد کرد و وارد دروازه حریف شد.

باشگاه رئال آن گل را به نام رونالدو ثبت کرد و در مقابل در آمار رسمی لالیگا، آن گل به نام په په نوشته شد. به همین دلیل، رئالی ها رکورد رونالدو را 400 گل برای این تیم می دانند اما به نظر می رسد برای اینکه همه این رکورد را قبول کنند، او باید یک گل دیگر وارد دروازه حریفان بکند؛ آماری که اصلا دور از دسترس نیست.