لیگ قهرمانان اروپا

یوونتوس در آستانه تاریخ سازی در چمپیونزلیگ

فوتبال ترایب- بسته نگه داشتن دروازه در دو دیدار رفت و برگشت مقابل بارسلونا مشان داد که یوونتوس را می توان صاحب بهترین خط دفاعی این فصل اروپا دانست. با این وجود، شاگردان مکس آلگری اکنون در جایگاهی هستند که می توانند صاحب بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ قهرمانان شوند.

یوونتوسی ها با گل نخورده مقابل بارسا، نه تنها به اولین تیمی تبدیل شدند که از فصل 13-2012، در دو دیدار رفت و برگشت مقابل آبی و اناری ها دروازه شان را بسته نگه داشتند، بلکه تا رسیدن به مرحله نیمه نهایی این فصل، تنها دو گل دریافت کردند.

تنها دو تیم بودند که تا رسیدن به این مرحله در لیگ قهرمانان، توانستند چنین آماری را به جا بگذارند؛ آژاکس فصل 96-1995 و آرسنال فصل 06-2005. هر دو تیم توانستند به فینال برسند اما در نهایت به عنوان نایب قهرمانی رضایت دادند.

آژاکس می توانست به اولین تیمی در چمپیونزلیگ تبدیل شوند که از قهرمانی اش دفاع می کند اما آنها که یک سال قبل در وین، میلان را شکست داده بودند، در سال 96 در رم، مغلوب یوونتوس شدند.

در حالی که آرسنال در فینال 2006 مقابل بارسا، با گل سول کمپبل پیش افتاد اما در دقیقه 18 با اخراج ینس لمان، 10 نفره شدند و در نهایت شاگردان فرانک رایکارد با دو گل ساموئل اتوئو و جولیانو بلتی، پیروز شدند.

بنابراین یوونتوسی ها باید امیدوار باشند که این اتفاق برای سومین بار رخ ندهد و آنها بتوانند بعد از عبور از موناکو، در فینال هم مقابل یکی از دو تیم مادریدی به پیروزی برسند.

رسیدن به فینال و قهرمانی به اندازه کافی دشوار هست اما اگر یوونتوس بتواند بدون دریافت گل در سه دیدار پیش رو به قهرمانی برسد، می توانند رکورد آژاکس را که با دریافت 3 گل، به قهرمانی رسید را پشت سر بگذارند.

البته یوونتوسی ها تنها به دنبال کسب قهرمانی در چمپیونزلیگ برای اولین بار در 21 سال اخیر است و این امیدواری مطمئنا با درخشش خط دفاعی باتجربه این تیم افزایش پیدا می کند.