پرسپولیس

گزینه جدایی از پرسپولیس روی میز برانکو

فوتبال ترایب- در حالی که مدیران پرسپولیس صحبت از قرارداد پنج ساله با برانکو ایوانکوویچ میکنند؛ سرمربی موفق قرمزها دست نگه داشته و مردد است.

این مربی کروات که توانست پرسپولیس را از تیمی متوسط به قدرت اول فوتبال ایران تبدیل کند هنوز یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارد ولی مسایل مالی و مدیریتی باشگاه باعث شده تا به صورت جدی به رفتن فکر کند.

مشکلات مدیریتی و احتمال تغییر و تحول در راس هرم باشگاه پس از انتخابات یکی از مهمترین دلایلی است که ایوانکوویچ را نگران کرده است. او که رابطه خوبی با طاهری دارد نمیخواهد درگیر اما و اگرهای مدیر جدید شود.

به این موضوع اضافه کنید بدهی ۹۰۰ هزار دلاری باشگاه به او که در صورت صعود تیمش به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا بالاتر هم خواهد رفت و شرایط مالی فعلی پرسپولیس تکافوی بخش کوچکی از آن را نیز نمی‌کند.

باشگاه یک بدقولی دیگر هم به او کرده است. پرسپولیس نه تنها مالیات بر قرارداد او را پرداخت نکرده است بلکه اصلا آن را به گردن نیز نمیگیرد و این موضوع باعث دلخوری شدید برانکو شده است. فراموش نکنیم که مشکل مالیاتی برانکو در زمان مربیگری تیم ملی هم برایش دردسر ساز شده بود و او برای ن‍رداختن مالیات بعد از جام جهانی سالها به ایران باز نگشت. حال ایوانکوویچ نمیخواهد این موضوع تکرار شده و مشکلات جدیدی برایش ایجاد کند.

باید دید پرسپولیس خواهد توانست رضایت سرمربی خود را جلب کند یا دستخوش تغییرات نامطلوب خواهد شد.