اروپا

روبرتو کارلوس و شوتی که قوانین فیزیک را دور زد

فوتبال ترایب- 20 سال از به ثمر رسیدن یکی از معروف ترین گل های تاریخ فوتبال سپری شده است. روبرتو کارلوس در طول دوران حرفه ای اش گل های زیادی از روی ضربات آزاد به ثمر رساند اما اکنون فاش کرد که خودش هم نمی داند آن ضربه ای که در دیدار مقابل فرانسه، وارد دروازه فابین بارتز کرد، چگونه به ثمر رسید.

تابستان 1997 بود که برزیل و فرانسه در افتتاحیه تورنمتی با حضور تیم های ملی بزرگ دنیا مقابل هم قرار گرفتند.

در دقیقه 21 بازی بود که برزیلی ها در فاصله 30 متری دروازه فرانسه صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند. روبرتو کارلوس پشت توپ ایستاد و به نظر می رسید ضربه اش با فاصله از کنار دروازه به بیرون خواهد رفت اما توپ با یک قوس عجیب، به سمت دروازه برگشت و بعد از ساییدن به تیر، وارد دروازه شد. بارتز که کاملا گیج شده بود، فقط تماشاگر باز شدن دروزه اش بود و روبرتو کارلوس هم تایید کرد که هنوز نمی داند آن گل چطور به ثمر رسید.

” هیچ دلیلی ندارم که بگویم چطور آن گل را به ثمر رساندم. من خیلی تمرین ضربه ایستگاهی می کردم. بعد از تمرین می ماندم و ضربه می زدم و در آن ضربه، همه چیز خوب اتفاق افتاد. من فقط ضربه زدم و توپ هم وارد دروازه شد.”

هرچند بسیاری معتقدند که آن گل دیگر تکرار نخواهد شد اما کارلوس اعتقاد دارد دیر یا زود، ضربه آزاد مشابهی خواهیم دید.

” معتقدم که در فوتبال مدرن، گل های بیشتری شبیه آن به ثمر خواهد رسید. بازیکنان بیشتری چنین ضرباتی خواهند زد و چنین گلی را باز هم می بینیم.

فکر می کنم ضربه آزادزن های زیادی در فوتبال هستند که می توانند چنین ضربه ای بزنند.در فوتبال مدرن بازیکنان باید سخت تر از دوران ما تصمیم کنند.”

روبرتو کارلوس در آن زمان برای رئال مادرید بازی می کرد اما آن ضربه آزاد بود که او را به یک ستاره تبدیل کرد.