تراکتورسازی استقلال

تراکتورسازی – استقلال: بالاخره تفاضل یا بازی رو در رو

فوتبال ترایب- رقابت نایب قهرمانی میان استقلال و تراکتورسازی 24 ساعت دیگر به پایان خواهد رسید. هوادارن و دست اندرکاران دو تیم هم در حال محاسبه حالات و احتمالات نتایج هستند. یکی از سوال های همیشگی این است، اگر دو تیم هم امتیاز شوند تفاضل گل ملاک خواهد بود یا بازی مستقیم؟

در بسیاری از لیگ های معتبر جهان قانون بازی رو در رو را تعیین کننده برتری تیم های هم امتیاز میداند ولی در آیین نامه لیگ برتر تفاضل گل ملاک است. فصل همین قانون بود که استقلال خوزستان را بالاتر از پرسپولیس قرارداد. قانونی که انتقادات زیادی را متوجه خود کرد و شایعه هایی درباره تغییر آن به گوش رسید.

اما این قانون هنوز تغییر نکرده است و چنانچه دو تیم تراکتورسازی و استقلال هم امتیاز شوند. این استقلال است که با تفاضل گل 17+ نسبت به تراکتورسازی 13+ تایی بالاتر قرار خواهد گرفت.

معادلات نتایج نایب قهرمانی: با توجه به اختلاف یک امتیازی استقلال از تراکتور سازی، استقلال با برد حتما نایب قهرمان خواهد شد. در صورت تساوی، تراکتور فقط با پیروزی بالاتر قرار خواهد گرفت. در صورت شکست استقلال، باز هم تساوی کمکی به تراکتورسازی نخواهد کرد.

بنابراین تراکتورسازی زمانی نایب قهرمانی را خواهد داشت که حتما نفت تهران را ببرد و استقلال نیز سپاهان را نبرد. در بقیه حالات این استقلال است که نایب قهرمان لیگ 16 خواهد شد.