لیگ ایران

کعبی: هیچ وقت جواب آدم های کوچک را نمی دهم

فوتبال ترایب- بازگشت سپیدرود رشت به  لیگ برتر نه تنها برای هواداران قدیمی شان، که برای کاپیتان این فصل آنها هم اهمیت زیادی داشت. حسین کعبی، ملی پوش سابق، که یک سال قبل نامهربانانه از استقلال خوزستان کنار گذاشته شد، انگیزه زیادی در این فصل داشت و در نهایت گل صعود سپیدرود به نام او ثبت شد.

او که هنوز اتفاقات سال گذشته را فراموش نکرده، در گفتگو با “ورزش سه”، از تصمیمش برای بازی کردن در لیگ برتر در فصل بعد گفت.

فصل خاطره انگیز در رشت: خداراشکر می کنم که بعد از حدود 26 سال سپیدرود به لیگ برتر صعود کرد؛ هواداران دوست داشتنی و مردم خوب رشت سختی های زیادی در این راه کشیدند و خوشبختانه این تلاش ها نتیجه داد. من روزهایی را در سپیدرود تجربه کردم که در عمر فوتبالی ام با هیچ تیمی ندیدم. من با تیمی صعود کردم که پیرمرد و پیرزن و همه طرفداران سال ها دنبال این موفقیت بودند و اگر به من بگویند بهترین خاطره ات در زندگی فوتبالی را بیان کن، قطعا باید به اتفاقات زندگی ام در رشت اشاره کنم. من اینجا سالی فوق العاده داشتم. کنار مردمی که از خوشحالی تا 5 صبح به خیابان ها می ریزند و شادی می کنند. واقعا در بهترین دوران زندگی ام هستم.

اتحاد بازیکنان، عامل صعود سپیدرود: اینکه تیمی با امکانات سپیدرود صعود کند، واقعا عجیب است. تیمی که بدون هیچ حتی یک هزار تومانی از لیگ دسته دوم به لیگ دسته یک و از این دسته به لیگ برتر می رسد. شاید کسی باور نکند اما این تیم فقط با غیرت بچه هایی که همه شان رشتی هستند بالا آمده است. تنها کسی که در سپیدرود از بیرون از استان آمده، من هستم. واقعا همه با جان و دل کار می کردند و این موفقیت حاصل شد.

صعود با پاداش های نیم سکه ای: باورتان نمی شود اما باید بگویم وقتی یک نیم سکه به ما پاداش می دادند، انگار به بچه ها دنیا را داده اند. سریع همه به زن و بچه شان زنگ می زدند و می گفتند نیم سکه دادند. من واقعا تعجب می کردم این بچه ها چطور بدون دریافت یک هزار تومانی اینطور کار می کنند. متاسفانه از سپیدرود هیچ کس حمایتی نکرد و فکر می کنم خدا مارا دوست داشت که بعد از سال ها توانستیم به لیگ برتر برسیم. 

ناراحتی از صعود نکردن ملوان: با تمام مسائل موجود، حق ما جز صعود به لیگ برتر نبود. با تمام احترامی که برای تیم های دیگر قائل هستم اما تیمی باید صعود کند که هوادار خوب و ورزشگاه خوب داشته باشد. تیمی که 50 تماشاگر هم ندارد را می خواهند به زور به لیگ برتر بیاورند که چه شود؟ واقعا خوشحالم که سپیدرود صعود کرد و حیف که ملوان نتوانست به لیگ برتر برسد. واقعا جای این تیم خالی است و انشاءالله خیلی زود برمی گردد.

می خواستم نظرمحمدی را سربلند کنم: خداراشکر می کنم که بعد از دو سال بازی نکردن، توانستم عملکردخوبی برجای بگذارم. خیلی ها از علی نظر محمدی انتقاد می کردند که چرا کعبی را گرفتی؟ می گفتند سن من بالا رفته و … . باید از عادل فردوسی پور تشکر کنم که مرا به برنامه نود دعوت کرد و آن برنامه باعث شد نظرمحمدی مرا ببیند. واقعا از نظر محمدی هم ممنونم که اعتماد کرد و پشتم ایستاد. من نیز تمام تلاشم را انجام دادم تا او بتواند سرش را بلند کند. 

فوتبال به سن نیست: من ثابت کردم فوتبال به سن و سال نیست. فوتبال به عقل آدم است. خوشحالم که در سخت ترین لیگ ایران توانستم خودم را نشان دهم. خداراشکر می کنم که اتفاقات خوبی برایم در رشت رخ داد. 

چشم حسودها بترکد: من همیشه حرف دلم را می زنم و هدفم همیشه این است که حقم را بگیرم اما به آقایان می گویم که فوتبال به دلالی و سن و سال نیست. متاسفانه فوتبال خوزستان روبه دلالی رفته است؛ حسین کعبی در سخت ترین لیگ روی پای خودش ایستاده است و هیچ وقت جواب آدم های کوچک را نمی دهد اما الان باید بگویم چشم حسودها بترکه که نمی خواهند حسین کعبی را ببینند.

آن آقا اشکم را در آورد، اشکش در آمد: کاش اتفاقی که آن سال در استقلال خوزستان رخ داد، نمی افتاد. اینکه من و چند بازیکن دیگر را به ناحق کنار گذاشتند. آن آقایی که ما را کنار گذاشت را ببینید چه بلایی سرش آمده؟ کسی که اشک من را در آورد، خدا اشکش را در آورد!

پرچم حسین کعبی بالا است: من نامی از کسی نمی آورم، همه می دانند آن سال چه کسی ما را از استقلال خوزستان کنار گذاشت اما این فرد و بقیه منتقدان بدانند حسین کعبی پرچمش بالا است. من نه به فوتبال نیاز دارم و نه به پولش اما می خواستم به آنها ثابت کنم که فوتبال به سن نیست. 

دلال ها فوتبال خوزستان را گرفته اند: چطور می شود یک غریبه در رشت محبوب شود؟ یک نفر بیاید جواب من را بدهد. شما فکر می کنید چرا خوزستان دیگر ملی پوش ندارد؟ دلیلش این است که دلال ها اجازه نمی دهند. آنجا همه به جان هم افتاده اند و برای پول همه کار می کنند.

در لیگ برتر ادامه می دهم: چند روز استراحت خواهم کرد اما می خواهم ادامه دهم. از نظر بدنی هیچ مشکلی ندارم و انشاءالله در لیگ برتر نیز با سپیدرود ادامه خواهم داد.