ایران

با پیروزی نفسگیر مقابل نیجریه؛ فوتبال ساحلی ایران در یک چهارم نهایی جام جهانی

فوتبال ترایب- تیم ملی فوتبال ساحلی ایران موفق شد با شکست تیم سخت کوش نیجریه در ضربات پنالتی به مرحله دوم رقابت های جام جهانی باهاما صعود کند.

بازی سوم مرحله گروهی با حملات دامنه دار بچه های ما همراه بود و نیجریه فرصت کمی برای حضور روی دروازه ما پیدا کرد. اما توپهای ما با بدشانسی یا با برخورد به دیرک و یا کم دقتی بچه ها به بیرون میرفت تا اینکه کاپیتان تیمم ما توانست در دقیقه 8 با یک قیچی برگردان ما را یک بر صفر پیش بیندازد. وقت اول با همین نتیجه پایان یافت.

در وقت دوم نیجریه ای ها روی یک اشتباه به پنالتی دست یافتند و آن را به گل تبدیل کردند. اما لحظاتی بعد باز این بازیکنان ما بودند که روی یک قیچی برگردان تماشایی پیش افتادند. بازیکنان نیجریه از معدود حملات خود استفاده کردند و روی یک پاس بلند با دروازه بان ما تک به تک شدند و در دو مرحله گل تساوی را به ثمر رساندند.

وقت دوم حوادث بیشتری را در خود داشت.محمد احمدزاده کاپیتان ما در دقیقه 9 این وقت در سمت راست محوطه نیجریه صاحب توپ شد و با یک چرخش از زاویه بسته به گل رسید. نیجریه در لحظات پس از گل فشار زیادی آورد تا اینکه با یک شوت از راه دور زیبا، کنج دروازه پیمان حسینی را هدف گرفت و باز هم بازی را مساوی کرد.

در وقت سوم تلاش دو تیم برای گل زنی تا دقیقه 9 بی نتیجه ماند و این بار نیجریه بود که با یک گل پیش افتاد. باز هم ساحلی بازان ما فرصت ندادند تا این شادی سبز ها طولانی شود و در کمتر از یک دقیقه دوباره توسط مختاری به گل دست یافتند.

بازی با نتیجه تساوی به پنالتی کشیده شد. تیم ایران توانست با گل کردن ضربات پنالتی دوم و سوم در مقابل یک پنالتی نیجریه، یک امتیاز از این بازی بگیرد و با چهار امتیاز به عنوان تیم دوم این گروه و به همراه ایتالیا به مرحله بعد صعود کند.

بازی بعدی تیم کشورمان با تیم سوییس در بامداد جمعه خواهد بود. ایران و سوییس تا به حال یک بار با هم دیدار داشتند که سوییسی ها توانسته بودند با نتیجه 7 بر 4 ایران را شکست دهند.