لیگ ایران

با ورود کمیته اخلاق؛ سرنوشت سقوط از لیگ یک تغییر می‌کند؟

فوتبال ترایب- هفته آخر لیگ آزادگان محل رقابت پنج تیم بود تا سومین تیم سقوط کننده به لیگ دسته دو نباشند. رقابتی که در نهایت خیبر خرم آباد بازنده آن بود و به همراه استقلال اهوازو فولاد یزد به دسته دو سقوط کرد.

حال درباره بازی ها و نتایج هفته آخر شائبه هایی وجود دارد که در پایان همه لیگ ها به گوش می‌رسد. این بار نیز کمیته اخلاق که پیش از این از ارسال ناظر به همه بازی های لیگ یک سخن گفته بود وارد کارزار شد تا سلامت نتایج بازی ها را بررسی کند. در صورت مستند بودن اعتراض تیمها و وجود شواهد دستکاری نتایج، ممکن است ترکیب تیمهای سقوط کننده تغییر کند.

ایران جوان بوشهر، نفت مسجد سلیمان، فجر سپاسی، راه آهن و خیبر خرم آباد تیمهایی بودند که رقابت تنگاتنگی برای سقوط نکردن داشتند.

حساس ترین دیدار بین راه آهن و ایران جوان بود که جدال این دو تیم در قعر جدول نهایتن با برد ایران جوان همراه شود و راه آهن با خوش شانسی از شکست خیبر، در لیگ بماند. نفت مسجد سلیمان هم به دیدار ملوانی رفت که شانس صعود به لیگ یک را داشت و نهایتن نبرد گلادیاتوری این دو تیم با تساوی پایان یافت.

فجر سپاسی با دو پنالتی در دقایق 25 و 80 در نهایت سه بر دو آلومینیوم اراک را برد و از سقوط نجات یافت. خیبر نیز درخانه خونه به خونه چهار بر دو مقلوب شد.

با این تفاسیر و شکست خیبر در بازی خود به نظر می‌رسد که بیشترین حساسیت روی بازی فجر سپاسی باشد. سپاسی تا این هفته یک امتیاز کمتر از خیبر داشت ولی تفاضل گلش بهتر بود. بنابر این اگر سپاسی هم شکست میخورد سقوط می‌کرد و در صورت تساوی یا برد در جدول باقی میماند. باید دید در ادامه کمیته اخلاق دستاویزی برای محکومیت تیم غلام پیروانی پیدا خواهد کرد یا خیر.