اسپانیا

ستاره هلندی، کفش طلا را از چنگ مسی خارج می کند؟

فوتبال ترایب- در حالی که بارسا برای کسب قهرمانی در رقابت های این فصل لالیگا رقابت فشرده ای با رئال مادرید دارد و ممکن است علی رغم پیروزی در ال کلاسیکو، این جام را به حریف واگذار کند، لیونل مسی باید در هفته های پایانی نگران از دست دادن کفش طلا هم باشد.

تا پیش از دیدار های این هفته، مسی با 33 گل، در صدر جدول گلزنان لالیگا و شانس اول کسب کفش طلای اروپا محسوب می شد اما هت تریک باس دوست، ستاره هلندی اسپورتینگ لیسبون، جایگاه ستاره آرژانتینی در صدر جدول بهترین گلزنان اروپا را تهدید کرده است.

باس دوست در پیروزی 3-2 اسپورتینگ لیسبون موفق شد هر سه گل تیمش را به ثمر برساند و در این فصل 31 گله شود. براساس ضریب لیگ های مختلف اروپایی، در حال حاضر مسی 66 امتیازی و باس دوست، 62 امتیازی است.

این در حالی است که هر دو تیم بارسا و اسپورتینگ تا پایان لیگ های داخلی شان سه دیدار دیگر در پیش دارند؛ بارسا باید با ویارئال، ایبار و لاس پالماس بازی کند و اسپورتینگ هم به مصاف بلننسه، فیرنسه و چاوس خواهد رفت.

در حالی که می توان انتظار داشت بارسا مقابل ویارئال و لاس پالماس کار راحتی نداشته باشد، اسپورتینگ بازی های آسان تری پیش رو دارد و این می تواند شانس باس دوست برای خارج کردن کفش طلا از چنگ مسی را افزایش دهد.

مسی تا به حال سه بار برنده کفش طلا شده و اگر بتواند امسال هم این جایزه را از آن خود کند، با رکورد کریس رونالدو  برابری خواهد کرد.