پرسپولیس

پایان اعتصاب: پرسپولیسی ها در زمین تمرین

فوتبال ترایب- مهمترین حاشیه هفته اخیر فوتبال ایران امروز به سرانجام رسید. پرسپولیسی ها به زمین تمرین بازگشتند. امروز عصر و در حالی که نوبت صبح تمرین قرمزها به دلیل بارش شدید باران تعطیل شده بود، بازیکنان این تیم در چمن ورزشگاه خیریه عمل ظاهر شدند.

بازیکنان این تیم در یکی از طولانی ترین اعتراضات تیمهای فوتبال ایران بین دو بازی آسیایی و لیگی خود تمرین نکردند. این بار و برخلاف اعتراضات دفعات قبل و دیگر باشگاه ها، نه بازیکنان کوتاه آمدند و نه مدیران. طاهری گفت وعده و وعید نمیدهم تا پول نداشته باشم نمیتوانم اقدامی بکنم. بازیکنان اما روی حرف خود ماندند وتا آستانه بازی با ذوب آهن پا به توپ نشدند.

مهمترین تحول این داستان، نه حرفهای وزیر بود و نه جلسات مدیر. نقطه عطف این ماجرا را هواداران رقم زدند. از هوادارانی که حد اقل 15000 نفرشان بلیت را به صورت اینترنتی تهیه کرده بودند، نهایتن حدود 5000 نفر به ورزشگاه آمدند. همین تعداد اندک هم معترض بازیکنان شدند و آنها را به بی غیرتی متهم کردند. بازیکنان هم در اقدامی احساسی به این شعارها در اینستاگرام و مصاحبه ها پاسخ دادند.

امروز صبح اما اولین پالس مثبت از جانب بازیکنان ارسال شد و آن پست کذایی از صفحاتشان محو شد. امروز عصر هم حضور آنها در زمین تمرین پایانی بود بر این داستان. اینکه آیا بازیکنان چراغ سبزی دریافت کردند یا از ابتدا تصمیمشان بر این بود که تا بازی ذوب، تمرین نکنند هنوز مشخص نیست اما چیزی که مشخص است، لطمه خوردن وجهه آنهاست که شاید با صعود معجزه وار آسیایی جبران شود.