لیگ ایران

تاج : ورزشگاه های ما زیرساخت های حضور بانوان را ندارند

فوتبال ترایب- مهدی تاج در گفتگویی درباره حضور بانوان در ورزشگاه های فوتبال گفت:” حضور بانوان مستلزم یک سری اتفاق‌ها است .همه می‌دانیم که ورزشگاه‌های ما از لحاظ زیرساخت ها ومسایل فنی آمادگی این کار را ندارند. ورزشگاه آزادی در حال حاضر بهترین ورزشگاه ماست ولی امکان ورود و خروج مجزای بانوان در آن وجود ندارد. بنابر این باید ابتدا زیرساخت را حل کنیم و سپس وارد مسائل فرهنگی شویم.”

بحث حضور بانوان به عنوان تماشاگر در ورزشگاه ها و سالن های ورزشی و در کنار اقایان، از جمله مسائلی است که نیاز به بررسی درست و ارایه راه حل دارد. محروم کردن نیمی از جمعیت کشور از دیدن رقابت های ورزشی، در دنیای امروز امر پسندیده ای نیست اما همیشه هاله ای از مسایل عرفی و اجتهاد های شخصی مسئولان باعث شده تا این موضوع روی خط قرمز حاشیه حرکت کند.

یکی از مشکلاتی که باعث شده تا مسئولان از این موضوع دوری کنند، همین کمبود امکانات و کیفیت نامطلوب استادیوم های ورزشی است. مشکلی که تاج نیز در این مصاحبه به آن اشاره کرد ولی راه حلی برای این موضوع ارایه نداد.

گو اینکه مسایل فرهنگی نیز از جمله دستاویز مخالفان این موضوع است. تاج در این باره میگوید:” الان بابت اتفاقات بازی ایران و چین جریمه شده‌ایم. تیم‌های ما مرتبا به خاطر بی انضباطی تماشاگران جریمه می شوند. استقلال و پرسپولیس در آسیا جریمه شده‌اند و حالا نوبت تیم ملی است. اگر آن ترقه به سمت داور بازی پرتاب نمی‌شد، مسئله خیلی کمتر بود و مشکلی نداشتیم. اگر داور می‌خواست می‌توانست بازی را تعطیل کند اما خوشبختانه این کار را نکرد. باید جلوی این‌ اقلیت گرفته شود. اینها بیمارانی هستند که مشکل‌شان را به کشور سرایت می‌دهند.”

رییس فدراسیون فوتبال درباره اقدامات فدراسیون برای کاهش این مسایل گفت:” آیین‌نامه انضباطی را تغییر داده‌ایم و طبق آن جریمه‌های ۵ میلیونی تا ۵۰ میلیون و جریمه‌های ۱۰ میلیونی تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. احکامی هم صادر کرده‌ایم تا به تیم‌ها مجوز دهیم فقط ۱۰ درصد بازی‌هایشان را حق دارند در اختیار تماشاگران قرار دهند. از نیروی انتظامی خواسته‌ایم ورودی هایی تعبیه کند تا تماشاگران نتوانند ترقه به ورزشگاه ببرند. شوربختانه با وجود اینکه بلیت فروشی‌ها الکترونیکی شده، همچنان عده‌ای بدون بلیت به ورزشگاه می‌روند. ما باید به این مسایل سر و سامانی بدهیم تا مشکلاتمان کمتر شود.”