پرسپولیس

پرسپولیس 3- ذوب آهن 3: توقف قهرمان در روز قهر تماشاگران

فوتبال ترایب- پرسپولیسی ها پس از سه روز تمرین نکردن و اعتصاب با ماهیچه ها به خواب رفته به دیدار ذوب آهنی رفتند که برای مقام چهارمی آمده بود. قرمزها در روز درخشش علی علیپور که پایه گذار هر سه گل این دیدار بود، بازی باخته را به تساوی کشاندند و نگذاشتند سبزهای اصفهان به نتیجه دلخواه خود برسند.

پرسپولیسی های نا آماده هنوز درگیر گرم شدن پاها بودند که روی کرنری از سمت چپ دروازه شان را توسط حسینی باز شده دیدند. ذوبی ها با توپ پر به میدان آمده بودند و اجازه ندادند قرمزها تمرکز کافی پیدا کنند و در دقیقه 12 از همان سمت چپ جری بنگستون را صاحب توپ کردند و او با ضربه سر دروازه بیرانوند را برای بار دوم گشود.

در ادامه بازی پرسپولیسی ها به مرور خود را پیدا کردند و توانستند در فرصتی که در محوطه جریمه ذوب نثیبشان شد با شوت سرضرب و زیبای سروش رفیعی روی پاس علی علیپور به گل دست یابند.

نیمه دوم بازی با حملات پرشمار پرسپولیسی ها شروع شد ولی این ذوب آهن بود که روی اشتباه دفاع و بیرانوند، و تیزچنگی جری بنگستون به گل دریافت کرد. کابوس پرسپولیس زیاد دوام نیاورد و مهدی طارمی باز هم روی پاس علی علیپور و با ضربه ی چیپ زیبایی ذوبی ها را دو گله کرد.

مهدی طارمی که با گرفتن کارت زرد در نیمه اول، بازی آخر پرسپولیس را از دست داده بود تمام تلاش خود را میکرد تا در این بازی اندوخته گلهای خود را بیشتر کند. باز هم این علی علیپور بود که در بهترین بازی فصل خود، از موقعیت نه چندان خاص، از مظاهری پنالتی بگیرد و طارمی با به گل تبدیل کردن این پنالتی در دقیقه 81، 18 گله شد و با دو گل اختلاف با ساسان انصاری موقعیت آقای گلی خود را مستحکم کرد.

بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید و تا ذوب آهن موقعیت چهارمی خود را در خطر ببیند.