استقلال

پدیده 1-2 استقلال: نجات آبی ها با دو شوت سرکش

فوتبال ترایب- استقلال در روز اشتباهات رحمتی و سردرگمی مهاجمان با دو شوت از راه دور به پیروزی رسید تا با توجه به شکست تراکتورسازی بر رتبه دوم تکیه بزند.

بازی در ورزشگاه ثامن مشهد و با وزش شدید باد آغاز شد. پدیده ای ها با پیراهن های یکدست قرمز در زمین حضور پیدا کردند تا از حساسیت آبی ها به این رنگ حداکثر استفاده را ببرند. یخ بازی کسل کننده دو تیم با حملات نصفه و نیمه دو تیم باز نشد و به غیر از موقعیت از دست رفته پدیده در دقیقه سی، فرصت گلزنی خاصی نصیب مهاجمان نشد.

کسی که بازی را از حالت رخوت خارج کرد مهاجم نبود بلکه سید مهدی رحمتی بود که با اشتباه خود و شوت کردن توپ به پشت امید عباسیان در دقیقه 34، اولین گل بازی را برای پدیده پایه گذاشت.تا پایان نیمه اول گرچه استقلال نیت بازی پرفشارتری داشت ولی عملن تاثیری بر روند بازی نگذاشت و با شکست به رختکن رفت.

در نیمه دوم هم اتفاق خاصی در نوع بازی دو تیم نیفتاد ولی رفته رفته وزن استقلال در زمین پدیده بیشتر شد. پس از ناکامی مهاجمان در محوطه جریمه پدیده، این امید نور افکن بود که با ضربه ای زیبا و سرکش از پشت محوطه 18 قدم گل اول استقلال را به ثمر رساند. استقلالی ها که استرس در بازی شان مشهود بود باز هم در خلق موقعیت های گل زنی ناکام بودند و باز هم این شوت بیرون جریمه این بار از جانب جابر انصاری بود که قفل دروازه پدیده را در دقیقه 81 باز کرد.

بازیکنان کم روحیه پدیده در دقایق باقیمانده قدرت به توپ بستن دروازه آبی ها را نداشتند و در نهایت استقلال با پیروزی در این دیدار، مقام دوم را از تراکتورسازی پس گرفت.