پرسپولیس

سنگربان سرخ پوش در رویای لالیگا

فوتبال ترایب- علیرضا بیرانوند، دروازه بان اول تیم ملی و پرسپولیس، که در ابتدای فصل قراردادی دوساله امضا کرده بود و در ادامه نیز آن را سه سال دیگر نیز تمدید کرد، در حال اندیشیدن به لالیگا است.

بیرانوند که این فصل در دروازه پرسپولیس خوش درخشید و خاطره اشتباهات مکانی در فصل گذشته را از ذهن هواداران پاک کرده است، پیشنهادات خوبی از ترکیه و اسپانیا دارد و خریدارانی مانند دیپورتیو لاکرونیا را در مقابل خود میبیند.

وی درشروع فصل و پس از کش و قوسهای فراوان از بین استقلال و پرسپولیس شرایط قرمزها را مساعد تر دید و با قراردادی دوساله به این تیم پیوست. مدیران پرسپولیس که از عملکرد وی بسیار راضی بودند و علاقه زیادی نیز به قراردادهای طولانی مدت دارند، در نیم فصل و در جریان سفربه عمان برای بازی با الهلال دوباره با او دور میز مذاکره نشستند و توانستند نظر او را برای تمدید سه سال دیگر قراردادش جلب کنند. به این ترتیب بیرانوند تا سال 1400 دروازه بان پرسپولیس شد.

بیرانوند برای امضای قراداد با کسی مشورت نکرد و عملن دست خود را برای هرگونه نقل و انتقال از این تیم بست. او الان پشیمان است که در قراردادش هیچ بند وتبصره ای درباره رفتن و لژیونر شدن درنظر نگرفته است و اختیارش به طور کامل در دست باشگاه است.

حال در آستانه پایان فصل، پیشنهادهای خارجی وسوسه کننده ای به وی میرسد که این حسرت را در وی بیشتر میکند. صحبتهای وی با مدیران هم تا این لحظه اثری نداشته و مدیران با گذاشتن شرایط سخت برای انتقال وی، عملا راه را برای او بسیار دشوار کرده اند. طاهری و ترکاشوند برای دادن رضایت نامه وی مبالغی در حد 600 تا 700 هزار یورو درخواست کرده اند.

جدی ترین مشتری بیرانوند یک تیم لیگ برتری ترکیه است که نماینده اش به ایران آماده تا رسما پیشنهاد باشگاه مطبوعش را به وی ابلاغ کند. در کنار این تیم، دو باشگاه لالیگایی لگانس و دیپورتیو لاکرونیا هم واسطه هایی برای فهمیدن مزه دهان بیرانوند راهی کرده اند.

حال باید دید بیرانوند چه تصمیمی خواهد گرفت و مدیران پرسپولیس چه واکنشی در این مورد خواهند داشت.