انگلیس

گواردیولا: در انگلیس مربی بهتری شدم

فوتبال ترایب- پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، تایید کرد که حضور در لیگ برتر یک درس بزرگ برایش بوده و احساس می کند که علی رغم ناکامی تیمش در کسب جام، اکنون به مربی بهتری تبدیل شده است.

گواردیولا که در همه فصول قبلی  مربیگری اش با بارسا و بایرن به جام دست پیدا کرده بود، در اولین فصل حضورش در منچسترسیتی توفیقی نداشت. تیم او این هفته مقابل آرسنال در نیمه نهایی جام حذفی مغلوب شد تا آخرین شانس اش برای فتح یک جام هم از بین برود اما گواردیولا احساس می کند که تجربه حضور در سیتی، در آینده به او کمک خواهد کرد.

او گفت:” به خاطر اینکه جامی نبرده ام، مربی بدتری نشده ام. احساس می کنم نسبت به قبل مربی بهتری شده ام زیرا چیزهای زیادی یاد گرفتم و باتجربه تر شده ام. یاد گرفتم که بهتر از قبل شرایط را مدیریت کنم.

طبیعتا وقتی اتفاقی برای اولین بار رخ می دهد، می دانید که چرا اولین بار است اما وقتی بعد از 9 سال اتفاق می افتد، شگفت انگیز است. این چیزی است که من یاد گرفته ام.

در اسپانیا، تیم های فوق العاده ای هستند که امسال جامی نخواهد برد. این اتفاق در سراسر اروپا رخ می دهد. انتظار دارم که به عنوان مربی دوران حرفه ای طولانی تری داشته باشم و این اتفاق در یک فصل دیگر هم رخ خواهد داد.

من در باشگاهی مانند بارسا، بایرن، رئال، اینتر، یوونتوس یا میلان که به جام های زیادی دست پیدا کرده، نیستم. به همین دلیل است که باید به چیزهای جدیدی دست پیدا کنم و بهتر و بهتر شوم شویم تا بتوانیم با یونایتد، چلسی و لیورپول، باشگاه هایی که تاریخچه پرافتخارتری از سیتی دارند، رقابت کنیم.”