پرسپولیس

مدافعان پرسپولیس بهترین های هفته پنجم آسیا

فوتبال ترایب- در هفته بد نمایندگان ایران در آسیا، سه مدافع پرسپولیس در تیم هفته لیگ قهرمانان قرار گرفتند.

حسین ماهینی، محمد انصاری و صادق محرمی سه عنصر خط دفاعی پرسپولیس در غیاب نیروهای تهاجمی تیمها، به تنهایی جای ایران را در 11 بازیکن اصلی هفته مستحکم کردند.

روز پنجم مسابقات گروهی لیگ قهرمانان آسیا، روز خوش واحد هجومی نمایندگان ما نبود، دو گل از دو استقلال تهران و خوزستان تنها دستاورد حملات تیمهای ما بود. مهاجمان پرسپولیس و ذوب آهن علی رغم تسلط بر رقیبان و خلق موقعیتهای گل زنی فراوان، با بی دقتی مهاجمان و البته عملکرد فوق العاده دروازه بانان در گل زنی موفق نبودند.

اما در این روز مدافعان پرسپولیس روز بسیار خوبی در مقابل تیم قدرتمند الهلال داشتند. حسین ماهینی به خاطر تغییرات خط دفاعی تیم به دلیل محرومیت سید جلال حسینی در پست غیر تخصصی دفاع چپ به کار گرفته شد و با خلق یک موقعیت گل، 70 بار اقدام به حرکت با توپ و موفقیت 84 درصدی در ارسال پاس‌های صحیح برای دومین بار در فهرست ای اف سی قرار گرفت.

محمد انصاری که حضورش در این دیدار با اما و اگر همراه بود نیز روز خوبی روبروی مهاجمان زهردار الهلال داشت. صادق محرمی در دفاع راست نه تنها حملات وینگر چپ الهلال را بی اثر کرد بلکه بارها نفوذ کرد و سانترهای خطرناک وی فرصتهای خوبی برای مهاجمان تیم ساخت.

جالب اینجاست که ارزشمندترین بازیکن این هفته خالد عیسی دروازه بان العین امارات بود که در مقابل ذوب آهن با ده سیو، گرفتن یک پنالتی و 34 پاس، عامل اصلی شکست سنگین خانگی سبزپوشان اصفهانی بود.