لیگ قهرمانان اروپا

اتوئو و فاش کردن اقدام جالب مورینیو در فینال چمپیونزلیگ

فوتبال ترایب- ساموئل اتوئو، ستاره سابق بارسلونا و اینتر، فاش کرد ژوزه مورینیو اجازه داد تا پیش از دیدار فینال چمپیونزلیگ 2010 مقابل اینتر، او با تیم صحبت کند.

اتوئو که بین سال های 2009 تا 2011 برای اینتر بازی کرد، با نرآتزوری توانست قهرمان سری آ، کوپا ایتالیا و چمپیونزلیگ شود. در فینال لیگ قهرمانان اینتر توانست با دو گل دیگو میلیتو، بایرن مونیخ را شکست بدهد.

اتوئو فاش کرد که تصمیم مورینیو برای اینکه او پیش از شروع بازی برای هم تیمی هایش صحبت کند، بسیار الهام بخش بوده است.

” مورینیو کاری کرد که افراد کمی آن را انجام می دهند. او صبحت های قبل از بازی اش را انجام داد و بعد گفت “حالا ساموئل به ما می گوید که چطور پیروزی خواهیم شد”. باید از او به خاطر این موضوع تشکر کنم.

در فینال پیروز می شوید، اگر برای پیروزی به زمین بروید، نه اینکه فقط برای بازی کردن به زمین رفته باشید. هر کدام از ما به این فکر می کردیم که برای رسیدن به آن مرحله، چقدر زحمت کشیدیم، مقابل چلسی و بارسا پیروز شدیم تا اینتر بعد از 40 سال به فینال برسد.

من گفتم که در فینال های زیادی بازی کردم اما این ویژه ترین آنهاست. ما باید برای هواداران اینتر کاری انجام بدهیم که شایسته آن هستند.

گفتم “یا باید قهرمان چمپیونزلیگ شویم یا آنقدر تلاش کنیم تا بمیریم. باید در این زمین بمیریم تا جام را به خانه ببریم یا بمیریم که نمی توانیم جام را به میلان ببریم.” خوشبختانه همه چیز خوب پیش رفت.  

بعد از صحبت هایم وقتی به پشت سرم نگاه کردم، دیدم که جولیو سزار گریه می کند.”