استقلال

منصوریان ترجیح می دهد استقلال سرگروه نشود

فوتبال ترایب- حضور 70 هزار استقلالی در بازی دیروز مقابل الاهلی و حمایت نود دقیقه ای از این تیم که کمک شایانی به برگرداندن نتیجه کرد، باعث شده است که علی منصوریان ترجیح بدهد بتواند از این حمایت در یکی از بازی های مرحله حذفی بهره ببرد. امری که با سرگروهی احتمالی استقلال به خطر خواهد افتاد.

خسرو حیدری دیروز در مصاحبه پس از بازی به این موضع اشاره کرد و گفت:” منصوریان میگوید در بازی‌های رفت و برگشت اگر یک بازی آن در ورزشگاه آزادی انجام شود برای ما بهتر است بنابر این بهتر است که با تیم‌های عربستانی بازی نکنیم. العین هم اگر به ورزشگاه آزادی بیاید دست‌هایش بالا خواهد بود.”

نمایندگان ما در لیگ قهرمانان آسیا مهمترین قربانیان تنشهای سیاسی بین دو کشور ایران و عربستان هستند. تیمهایی که مجبور شدند بازیهای خانگی خود را در کشور ثالث مانند عمان انجام دهند. جایی که نسبت به هر تیم عربی، میهمان تلقی میشوند.

حال با توجه به وضعیت گروه C‌رقابتها که رقبای مرحله بعد استقلال خواهند بود، با توجه به بازی تقریبن آسان العین با بنیادکار احتمال سرگروهی الاهلی عربستان بسیار کم است. بنابراین و اگر خدای ناکرده، ذوب آهن نتواند الاهلی را شکست دهد، استقلال با دوم شدن و روبرو شدن با العین، شرایط میزبانی بهتری خواهد داشت.

البته بازیهای گروه سوم یک روز زودتر برگزار خواهد شد و استقلالی ها فرصت خواهند داشت با توجه به نتایج رقبا تصمیم گیری کنند.