آسیا

بررسی وضعیت صعود نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

فوتبال ترایب- با پایان یافتن هفته ماقبل پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هنوز شرایط صعود یا سقوط نمایندگان ما مشخص نیست. با اینکه صعود هیچ کدام از چهار باشکاه استقلال پرسپولیس ذوب آهن و استقلال خوزستان قطعی نشده است حداقل میتوان گفت که هیچ کدام از انها بدون شانس هم نیستند.

استقلال

در میان چهار تیم استقلال بهترین وضعیت را دارد. این تیم با هشت امتیاز دوم است و تنها در صورتی صعود نخواهد کرد که با نتیجه ای بدتر از سه بر صفر از التعاون شکست بخورد. حالتی که بسیار بعید است. آبی ها برای صدرنشینی هم وضعیت بدی ندارند. آنها که با الاهلی هم گروه هستند باید حتما بازی آخر را ببرند و الاهلی هم بازی خود در مقابل لوکوموتیو را نبرد. اگر هر دو تیم ببرند یا مساوی کنند الاهلی به خاطر برد در بازی رودر رو به عنوان تیم اول صعود خواهد کرد.

نکته این جالب نوع امتیازات چهار تیم رقابتها هست که حتی در شرایطی بسیار خاص استقلال حتی با شکست به عنوان تیم اول بالا خواهد رفت و شاید با شکست بدتر از سه بر صفر هم سقوط نکند!!!

استقلال خوزستان

استقلال خوزستان دومین شانس را در میان تیمهای دیگر دارد. استقلالی های جنوبی تنها به یک امتیاز از دیدار الجزیره یک امتیازی نیاز دارد تا صعودش قطعی شود. البته آبی های اهواز در هیچ صورتی صدرنشین نخواهند شد و لخویا تیم اول این گروه خواهد بود.

ذوب آهن

ذوب آهن با شکست خانگی مقابل العین کار خودش را سخت کرد. این تیم در دیدار ‍پایانی میهمان الاهلی عربستان خواهد بود و با هر نتیجه ای غیر از برد حذف خواهد شد. اما وضعیت صدرنشینی این تیم فقط با برد محقق نخواهد شد. چون العین نه امتیازی فقط در صورت شکست به بنیاد کار سقوط کرده صدر را به ذوب خواهد داد و حتی در صورت کسب تساوی هم ذوبی ها نهایتن مقام دوم را به دست خواهند آورد.

پرسپولیس

بدترین شرایط را پرسپولیس تجربه میکند. پرسپولیس با تساوی در بازی این هفته عملن صدرنشین نخواهد شد. ولی برای دومی و صعود شانس خواهد داشت.

قرمزهای پایتخت برای صعود حتمن باید الوحده را در آزادی از دم تیغ بگذرانند. در بازی دیگر هم الهلال که صعودش قطعی است نباید به الریان ببازد. کاری که با توجه به سوابق عربها در مقابل ما و قطعی بودن صعود این تیم کمی اما و اگر در پیش دارد. تنها چیزی که میتواند موجب دلگرمی قرمزها شود این است که الهلالی ها به خاطر صدرنشینی هم که شده به الریان باج ندهند و با تمام قوا به زمبن بیایند.

آخرین بازیهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دوشنبه و سه شنبه ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت برگزار خواهد شد.