لیگ ایران

مدیرعامل پارس جم : امتیازمان را به ماشین سازی نمی فروشیم

فوتبال ترایب- هنوز 24ساعت از لیگ برتری شدن تیم پارس جم جنوبی نگذشته است که شایعات فروش امتیاز لیگ برتری این تیم به ماشین سازی فضای رسانه ای را پر کرده است.

بهرام رضائیان مدیرعامل این تیم با تکذیب این خبر افزود:” ما و مردم شهرستان جم از صعودمان بسیار خوشحالیم و جشن گرفته ایم. ما سال آینده در لیگ برتر حضور خواهیم داشت و امتیازمان فروشی نیست.”

او درباره اینکه آیا امکانات لازم برای برگزاری بازیهای لیگ برتر را دارند یا خیر گفت:” ما هم امکانات لازم را در اختیار داریم و کاملن آماده حضور در لیگ برتر هستیم.”

سنت نامیمون خرید و فروش امتیاز تیمهای صعود کرده از دسته های پایین تر، یکی از جنبه های زشت و غیر حرفه ای فوتبال ماست. امتیاز حضور در لیگهای بالاتر توسط تیمهای کوچک و کم بضاعت مالی که با دست خالی و تلاش جوانها و مربیان کم نام و نشان ولی با استعداد، پس از یک فصل پرفشار و تحمل سختی های فراوان به دست می آید ولی به راحتی توسط باشگاهها و افراد متول ولی بی عرضه خریداری میشود.

نتیجه این آماده خواری مشخص است. تیم متول و بی انگیزه یکی دو فصل بعد سقوط میکند و بازیکنان سرخورده تیم کوچک با سرخوردگی ناشی از این موضوع دست و پنجه نرم کرده و عملا از چرخه فوتبال محو میشوند.