آسیا لیگ قهرمانان آسیا

الفتح عربستان 1-1 استقلال خوزستان: صعود نزدیک است

فوتبال ترایب- استقلال خوزستان مقابل الفتح عربستان به تساوی 1-1 رسید تا سرنوشت صعود کاملا در دست خودشان باشد. شاگردان پورموسوی با یک تساوی در دیدار آخر مقابل الجزیره، به مرحله بعد صعود می کنند.

بازی دو تیم استقلال خوزستان و الفتح عربستان در ورزشگاه خالی از تماشاچی الغرافه قطر انجام شد. این بازی پنجمین بازی این دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا بود و هردو تیم با پیروزی میتوانستند صعود خود را قطعی کنند.

در نیمه اول آبی های اهواز با در اختیار قراردادن توپ به االفتحی ها، سعی کردند با حفظ نتیجه، در جستجوی فرصتی برای ضد حمله باشند. شاگردان پور موسوی با این برنامه تقریبن فرصت دندان گیری به مهاجمان حریف ندادند و معدود فرصتهای ارسالی یا کرنر الفتح هم با هوشیاری دروازه بان و مدافعان استقلال خوزستان دفع شد.

ابی های اهوازی نیز البته تک فرصت هایی داشتند که بی نتیجه ماند تا نیمه اول بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم نیز ابتدا با حملات پر دامنه الفتحی ها آغاز شد اما این استقلالی های خوزستان بودند که می توانستند توسط بیت سعید به گل برسند که واکنش فوق العاده المزیدی وی را مغموم گذاشت.

دقایق پایانی بازی آبستن حوادث مهمی بود. در ابتدا این بازیکنان تعویضی الفتح بودند که با همکاری یکدیگر گل اول دیدار را برای تیم عربستانی به ثمر رساندند. در دقیقه 85 بازی، نوح الموسی بازیکنی که دقیقه 76 تعویض شده بود با یک پاس عالی علی الزقانی که کمتر از بیست دقیقه قبل وارد زمین شده بود را در موقعیت گل قرار داد و این بازیکن دروازه شیخ ویسی را با یک ضربه عالی باز کرد.

در ادامه استقلالی های خوزستان سراپا حمله شدند و در بهترین موقعیت خطرناک خود در دقیقه 91 سلمان بحرانی بازیکن تعویضی پورموسوی پاس شیرزادی را با یک قیچی برگردان فوق العاده به تور دروازه المزیدی دوخت.

با این تساوی احتمال صعود استقلال خوزستان بسیار بالا رفت و این تیم میتواند با تنها یک تساوی خانگی برابر الجزیره ای که در بازی رفت یک بر صفر از آنها شکست خورده بود، به مرحله حذفی جام راه یابد.