آسیا

گزارش: وقتی چیپ، چیپ میشود

فوتبال ترایب- پس از شاهکار طارمی در مقابل الریان این بار تاریخ در بازی ذوب آهن تکرار شد. البته نه تراژدی، که کمدی. جری بنگستون مهاجم ذوب آهن در حالی که تیمش در خانه با یک گل از العین حریف اماراتی عقب افتاده بود با ضربه چیپی که به زحمت تا دستان دروازه بان رسید، پایه گذار شکست سنگین تیمش شد و خنده تلخی بر لبان علاقه مندان کاشت که از صد گریه دردناک تر بود.

معلوم نیست تخم لق چیپ زدن پنالتی ها در بازی های حساس را چه کسی در میان بازیکنان آسیایی ما شکسته است. کاری که بهترین بازیکنان دنیا هم بسیار به ندرت به آن دست میزنند و معمولن فرصت گلزنی برای تیم خود را فدای خودخواهی و خودنمایی خود نمیکنند.

شاید بازیکنانی نظیر طارمی و بنگستون زیادی به بازی های کامپیوتری میپردازند و بیش از حد در دنیای تخیلات خود غوطه ور هستند که اهمیت موقعیتهایی که به زحمت در یک بازی بین المللی به دستشان میرسد را درک نمیکنند و با حرکات فانتزی در فرصتهای تعیین کننده بازی، مسیر حرکت تیمشان را به سنگلاخ میکشانند.

شاید وقت آن باشد که کادر فنی تیمهای فوتبال ما روی این مسایل برنامه ویژه ای داشته باشند تا مجبور نباشیم برای صعود تیمهایمان که کم از بهترین تیمهای آسیا ندارند دست به دعا و نذر و نیاز برداریم.