اسپانیا

همه لحظات فراموش نشدنی ال کلاسیکو؛ از آرنج مارسلو تا خشم رونالدو

فوتبال ترایب- دیدار شب گذشته رئال و بارسلونا در سانتیاگو برنابئو بار دیگر ثابت کرد که چرا این دیدار مهمترین بازی فوتبال در دنیاست؛ دیداری که میلیاردها نفر آن را دنبال می کنند و هر بار چیزهای جدیدی برای غافلگیر کردن هواداران فوتبال دارد.

دیدار شب گذشته هم از اولین دقیقه تا آخرین ثانیه پر از لحظه های جذاب، تماشایی و البته فراموش نشدنی بود؛ لحظه هایی که این دیدار را برای همیشه در خاطرات مشترک فوتبال دوستان حفظ می کند. تعدادی از این صحنه های خاص را مرور می کنیم:

 ضربه آرنج مارسلو به صورت مسی

تلاش دو بازیکن بر سر تصاحب توپ، با برخورد آرنج مدافع چپ برزیلی رئال به صورت ستاره بارسا همراه شد. نمای کلوزآپ کارگردان از چهره خون آلود مسی، احتمالا خیلی ها را غافلگیر کرد و ستاره آرژانتینی تا پایان با یک گاز استریل در دهان در زمین ماند تا سرنوشت بازی را رقم بزند.

گل اول بارسا؛ پایان انتظار مسی

هر 5 گل این دیدار تماشایی بودند اما احتمالا اگر قرار باشد از بین آنها یکی را انتخاب کنیم، قرعه به نام گل اول بارسا خواهد افتاد. پنج دقیقه بعد از گل اول رئال بود که مسی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و بعد از یک استارت سریع و عبور از دو بازیکن حریف، توپ را به گوشه دروازه رئال فرستاد. او که سه سال بود در ال کلاسیکوها موفق به گلزنی نشده بود، با این گل تیمش را به بازی برگرداند.

مصدومیت بیل؛ اولین بدشانسی رئال

فقط یک روز قبل بود رئالی ها با خوشحالی خبر رسیدن ستاره ولزی شان به ال کلاسیکو را منتشر کردند اما گرت بیل حتی یک نیمه کامل هم نتوانست در زمین بماند. او که در دقایق حضورش در زمین هم چندان موثر نوبد، مجبور شد در دقیقه 38 جای خود را به مارکو آسنسیو بدهد. شاید اگر زیدان ریسک نمی کرد و از ابتدا بازیکن دیگر را در ترکیب قرار می داد، یکی از تعویض هایش بیهوده هدر نمی رفت.

واکنش های دو دروازه بان

اگر واکنش های تماشایی کیلور ناواس و آندره تراشتگن نبود، این دیدار مطمئنا می توانست گل های بیشتری داشته باشد. در شبی که هر دو تیم برای پیروزی به میدان رفته بودند و نمایشی کاملا هجومی داشتند، موقعیت های زیادی روی دروازه ها ایجاد شد اما دو دروازه بان با عکس العمل های خیره کننده شان دروازه تیم های شان را بسته نگه داشتند.

اخراج راموس و درگیری لفظی با پیکه

بعد از اینکه بارسا 2-1 پیش افتاد، رئالی ها به دنبال زدن گل تساوی بودند اما تکل دو پای راموس روی مسی، داور را مجبور کرد تا کاپیتان رئال را اخراج کند. راموس که در بازی رفت با زدن گل تساوی، ستاره تیمش شد، با این حرکت کار تیمش را بسیار سخت کرد. او در زمان خروج از زمین هم به پیکه یادآوری کرد که ادعایش در مورد طرفداری داوری از رئال درست نیست چون اگر اینطور بود او اخراج نمی شد!

گل سوم بارسلونا؛ ضربه نهایی

با گل خامس، رئالی ها از کسب یک امتیاز مطمئن شده بودند اما به نظر می رسید زیدان از بازیکنان خواسته تا همچنان به حمله کردن ادامه بدهد و این فرصتی برای بارسا فراهم کرد تا در دومین دقیقه از وقت های تلف شده، به گل سوم برسد؛ پانصدمین گل دوران حرفه ای مسی، یک پیروزی شیرین را برای آبی و اناری ها رقم زد.

خشم رونالدو

برای کریس رونالدو هیچ چیزی بدتر از شکست نیست و وقتی آن شکست مقابل لیونل مسی باشد، تلخی آن بیشتر هم می شود. او که شب چندان خوبی را سپری نکرد و موقعیت هایش را یکی بعد از دیگری از دست داد؛ در مقابل مسی، برخلاف انتظارها، دو گل زد تا رونالدو به مرز انفجار برسد؛ پس وقتی رئال گل سوم را دریافت کرد، رونالدو از کوره در رفت و عصبانیتش را رو به هم تیمی هایش نشان داد؛ آخرین پرده از ال کلاسیکویی که احتمالا هیچ وقت فراموش نمی شود.