ایران

کی روش باید دستیار ایرانی داشته باشد

فوتبال ترایب- عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون و رییس کمیته جوانان اعتقاد دارد حضور دستیاران ایرانی در کنار کی روش الزامی است و آنها میتوانند مشاوره های خوبی به وی بدهند.

یکی از حاشیه های پیرامون تیم ملی در ماههای اخیر، خروج دستیاران ایرانی کی روش از روی نیمکت تیم ملی بوده است. داستانی که هنوز دلایل اصلی اش مطرح نشده است ولی چیزی که مسلم است در نهیات فوتبال ملی ما ضرر خواهد کرد. وجود دستیاران ایرانی در کنار مربی بزرگ و صاحب سبکی همچون کی روش کلاس آموزشی بسیار خوبی است که در جای دیگر به راحتی در دسترس نیست. چنین تجربه ای در حضور فرکی در کنار بلازویچ و برانکو پاسخ خوبی داد. حتی تاثیر دوره کوتاهی که منصوریان در کنار کیروش حضور داشت را در نوع تمرینات و عملکرد وی میتوان دید.

از طرف دیگر دستیاران ایرانی با توجه به شناختی که از بازیکنان و خلق و خوی شخصیتی آنها دارند، میتوانند پل برقراری ارتباط با سرمربی تیم باشند که با عدم حضور آنها احتمال برخی نارسایی ها وجود دارد.

فریدون معینی درباره کنار گذاشتن کادر ایرانی تیم‌ ‌ملی در چند ماه گذشته می‌گوید: «امیدوارم این مسائل حل شود. البته ما نباید این مسائل را بزرگ کنیم ولی حضور دستیاران ایرانی در کنار کارلوس کی‌روش الزامی است و می‌توانند مشاوره‌های خوبی به سرمربی تیم‌ ‌ملی بدهند.

وی درباره تمدید قرارداد کی‌روش تا جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات می‌گوید: « تمام تلاش همه اعضای فدراسیون فوتبال موفقیت تیم در جام جهانی است و تیم‌ ‌ملی نیز تاکنون بسیار موفق بوده است. با این حال کمیته‌ فنی توسعه و فدراسیون فوتبال درباره این موضوع جلسه‌ای نداشته است. ما فقط نقش مشاوره‌ای در کنار تیم‌ ‌ملی داریم و ارکان بالادستی و مدیران رده بالای فدراسیون هستند که در این باره تصمیم گیری می‌کنند.