لیگ ایران

فدراسیون مرزهای ورود بازیکنان خارجی را مسدود کرد

فوتبال ترایب- فدراسیون فوتبال در تصمیمی مهم در آستانه فصل نقل و انتقالات، آب پاکی را روی دست بدهکاران ریخت و اعلام کرد که هیچ باشگاهی حق به خدمت گرفتن بازیکن خارجی را ندارد.

به گفته مسئولان فدراسیون این تصمیم تا زمانی که همه پرونده های موجود در فیفا حل و فصل نشود و ساز و کار مناسبی برای به خدمت گرفتن خارجی ها در تیمهای داخلی معین نشود، ادامه خواهد داشت.

پرونده های پیچیده و بدهکاری های جنجالی تیمهای بزرگ از جمله پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی در فیفا، علاوه بی آبرویی فوتبال ایران و تغییر ذهنیت مدیران فیفا نسبت به آن، موجب جرایم سنگین مالی و حقوقی برای آنها شده است.

پرونده جنجالی ژوزه برای پرسپولیس و پرونده های 72 امتیازی ! تراکتور سازی تنها گوشه ای از این داستانهاست که در اثر ندانم کاری مدیران نالایق ضربات سختی به پیکره و اعتبار تیمها زده است. مدیرانی که با زد و بندهای سیاسی در مسندهای ورزشی قرار میگیرند و برای منافع زودگذر خود دست به خریدهای اکثرا ناآماده، بیمار، سن و سال دار و بی کیفیت میزنند که خروجی نهایی آنها شوی کمدی ابزوردی است که در حواشی تیمها اتفاق می افتد.

فدراسیون در این تصمیم تکلیف بازیکنان خارجی حال حاضر فوتبال را مشخص نکرده است و معلوم نیست وضعیت بازیکنانی مانند پادوانی، رابسون در استقلال و رادشویچ در پرسپولیس که باشگاه مایل به تمدید قرارداد با آنها هستند چه خواهد شد. اما هر چه که هست امیدواریم فدراسیون در این تصمیم راسخ باشد و با تبصره های مختلف اجازه فرار باشگاهها از مسولیت خود را ندهد.