آسیا

ذوب آهن 0-3 العین: صعود، شاید وقتی دیگر

فوتبال ترایب- ذوب آهن در روزی که میتوانست جشن صعود بگیرد مقهور تک حمله های العین شد و 3-0 باخت تا کار صعودش به روز آخر بکشد.

 این بازی در حالی آغاز شد که دیگر بازی این گروه را بنیاد کار بدون امتیاز به نفع خود پایان داده بود.ذوبی ها در خانه بازی را با فشار زیاد روی دروازه حریف اغاز کردند و چندین موقعیت هم بدست اوردند که شانس، دروازه بان العین و کم دقتی در ضربات نهایی باعث به هدر رفتن انها شد.

درحالی که ذوبی ها فرصتها را از دست میدادند آسپریلا مهاجم کلمبیایی العین از تک فرصت خود در دقیقه 25 استفاده کرد و برخلاف جریان بازی اولین گل بازی را به ثمر رساند.

حملات بی نتیجه ذوب اهن ادامه یافت و حتی دقیقه 40 موقعیت مشکوک به پنالتی هم در محوطه جریمه العین ایجاد شد که داور سریلانکایی توجهی به ان نشان نداد.
مهمترین فرصت ذوبی ها توپی بود که در دقیقه دو وقتهای تلف شده نیمه اول با ارسال محمدزاده و ضربه تبریزی به دست احمد اسماعیل برخورد کرد تا یک پنالتی به سود نماینده ایران گرفته شود. جری بنگستون پشت ضربه ایستاد و با زدن ضربه چیپ بسیار ساده و ضعیف موقعیت طلایی جبران نتیجه و بازگشت ذوب اهن را از دست داد.
نیمه دوم این ذوب آهن بود که بازی را در دست داد ولی بازی حساب شده العین و البته درخشش دروازه بان این تیم فرصت شادی را از سبز پوشان اصفهانی گرفت.

گل دوم العین در دقیقه 59 آب سردی بود بر قامت ذوبی ها. باز هم تک حمله العین و فرصت دادن هافبکهای دفاعی ذوب به عمر عبدالرحمن، بهترین بازیکن آسیا و ضربه فنی و دقیق او به گوشه دروازه، موجب شد رشید مظاهری برای دومین بار توپ را از دروازه بیرون بیاورد.

ورود مهدی رجب زاده در دقیقه 62 بازی هم نتوانست ورق را به نفع شاگردان مجید حسینی برگرداند و ذوب آهن درحالی که توپ و میدان را در اختیار داشت بهکسب کرنرهای پرشمار قناعت کرد.

تیر خلاص را یک عبدالرحمن دیگر، بر پیکر زخم خورده ذوب آهن فرود آورد. در دقیقه 80، محمد عبدالرحمان توپ دریافتی از عمر را با حرکت در عرض از سمت چپ محوطه جریمه ذوب‌آهن، به کنج دروازه مظاهری دوخت.

در ادامه ذوبی ها نتیجه ای از حملات خود نگرفتند و در نهایتبازی با نتیجه سه بر صفر به نفع نماینده امارات به پایان رسید.

ذوب آهن با این نتیجه با 7 امتیاز پس از العین 9 امتیازی و الاهلی 8 امتیاز در رده سوم قرار گرفت و در هفته آخر بازیها میهمان الاهلی خواهد بود.

ذوب‌آهن:

رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، حجت حق‌وردی(62- مهدی رجب‌زاده)، مهران درخشان‌مهر، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی مهدی‌پور، سید محمدرضا حسینی، احسان پهلوان(85- محمدرضا عباسی)، مرتضی تبریزی و جری بنگستون(83- ربیع عطایا)

سرمربی: سید مجتبی حسینی

العین:

خالد عیسی، اسماعیل احمد، مهند سالم، سالم جمعه، خالد عبدالرحمان، محمد عبدالرحمان، لی میونگ‌جو، دانیلو آسپریلا، کایو، عمر عبدالرحمان و یوسف احمد(57- احمد برمان)

سرمربی: زوران مامیچ