پرسپولیس

الهلال 0-0 پرسپولیس؛ امید صعود حفظ شد

فوتبال ترایب- پرسپولیس در روزی که نمایش بسیار خوبی ارائه داد، مقابل الهلال نتوانست به نتیجه ای بهتر از تساوی 0-0 به دست بیاورد؛ با این وجود امیدهای قرمزها برای صعود به مرحله بعد پابرجا ماند.

بازی با سوت مهند قاسم عراقی در ساعت 19:30 دقیقه به وقت ایران و در ورزشگاه سلطان قابوس عمان آغاز شد. دو تیم بازی را با احتیاط شروع کردند و سعی داشتند به بازیکنان خلاق رقیب اجازه بازی سازی ندهند. الهلال به دلیل اختلاف امتیاز بهتر نسبت به پرسپولیس بیشتر چشم به ضد حمله ها داشت و با بستن فضاها فرصت زیادی به قرمزها نمیداد.
در دقیقه چهار الهلالی ها ضد حمله پرشماری روی دروازه بیرانوند تدارک دیدند که در چند ضرب، توپ توسط بیرانوند مهار شد. در ادامه پرسپولیس موقعیتهای نصفه و نیمه ای روی دروازه الهلال ساخت که با بی دقتی نیروهای تهاجمی این تیم، نتیجه ای در بر نداشت.
در میانه های نیمه اول یک موقعیت مشکوک در محوطه جریمه الهلال روی علیپور اتفاق افتاد ولی داور عراقی اعتقادی به پنالتی نداشت و دستور به ادامه بازی داد. در ادامه پرسپولیسی ها بیشتر از سمت راست و با همکاری محرمی و احمدزاده روی دروازه الهلال فشار آوردند.
بهترین موقعیت این تیم روی نفوذ علیپور از سمت چپ و سانتر وی در دقیقه 36 رخ داد مه با بدشانسی طارمی، ضربه وی با اختلاف کمی از کنار دروازه به اوت رفت. دو تیم تا پایان نیمه موقعیت خاصی نداشتند تا بدون زدن گلی به رختکن بروند.
نیمه دوم باز هم با تلاش پرسپولیسی ها برای زدن گل ادامه یافت. مهاجمان قرمز موقعیتهای زهر داری هم به دست آوردند ولی باز هم راهی به جایی نبردند.

ارسال مواج محرمی در دقیقه 53 با اشتباه دروازه بان الهلال میتوانست به گل اول بازی تبدیل شود که توپ در آستانه ورود به دروازه توسط مدافع حریف از روی خط برگشت داده شد. پس از چند حمله ناقص مجددن این محرمی بود که با سانتر خوبش کار را برای دروازه بان الهلال سخت کرد ولی باز هم توپ در چند مرحله توسط او مهار شد.
مهمترین فرصت الهلال در دقیقه 72 به دست آمد. ضد حمله آبی پوشان عربستانی به خاروین رسید و او با ورود به سمت چپ محوطه جریمه با بیرانوند تک به تک شد ولی خوشبختانه ضربه اش به اوت رفت. خاروین لحظه ای بعد از بازی خارج شد و با بوناتینی تعویض شد.
بازی به دقایق پایانی نزدیک میشد ولی پرسپولیسی ها سعی کردند احساسی بازی نکنند و تمرکزشان را از دست ندهند. در دقیقه هشتاد درگیری مختصری بین محسن مسلمان و یکی از بازیکنان الهلال رخ داد که البته ادامه نیافت و با وساطت داور خاتمه یافت.
علی علیپور در دقیقه 82 بخت خوبی برای گلزنی داشت که باز هم کمی بی دقتی باعث شد شوت محکم او با فاصله اندک از بالای دروازه معیوف به اوت برود. در دقایق پایانی الهلال که فقط به کسب تساوی فکر میکرد با ایجاد فشار روی بازیکنان صاحب توپ قرمز کیفیت و دقت پاسهای آنها را کاهش دادند.
دقایقی بعد و پس از چند حمله پیاپی پرسپولیس، ضد حمله خطرناک الهلال در موقعیت چهار به سه شکل گرفت که ضربه بی دقت مهاجم الهلال به راحتی توسط بیرانوند مهار شد.
در دقیقه نود اولین تعویض پرسپولیس شکل گرفت و الوان زاده بازیکن جوان سرخ ها این فرصت را پیدا کرد که دقایقی جایگزین احمدزاده در زمین شود. دقایق پایانی با گردش توپ توسط الهلالی ها سپری شد تا پس از چهار دقیقه وقت اضافه، داور دیدار در سوت خود به نشانه پایان بازی بدمد.

الهلال:

عبدالله معیوف، محمد البریک، اسامه هوساوی، عبدالله حافظ، محمد جهفالی(46 الظواری)، سلمان الفرج، عبدالملک خیبی، کارلوس ادواردو، نیکولاس میلسی، نواف عابد و عمرالخریبین

سرمربی: رامون دیاز

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، صادق محرمی، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، محسن مسلمان، علی علیپور و مهدی طارمی

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ