اسپانیا

سرمربی بیلبائو، گزینه اصلی جانشینی انریکه در بارسا

فوتبال ترایب- در حالی که تنها چند هفته تا پایان دوران لوئیس انریکه در بارسلونا باقی مانده، رسانه های اسپانیایی از ارنستو والورده، سرمربی اتلتیک بیلبائو، به عنوان گزینه اصلی هدایت بارسا در فصل آینده نام می برند.

در ابتدای ماه مارس بود که لوئیس انریکه اعلام کرد که در پایان فصل از بارسا جدا خواهد شد و پس از بود که باشگاه کاتالانی به دنبال یافتن گزینه مناسب برای جاشینی او افتاد.

در ابتدا از خورخه سامپائولی، سرمربی آرژانتینی سویا به عنوان گزینه اصلی نام برده می شد اما افت نتایج سویا در ماه های اخیر باعث شد تا او از بین گزینه های هیئت مدیره بارسا کنار برود؛ از سوی دیگر، او اکنون در حال مذاکره با فدراسیون فوتبال آرژانتینی برای جانشینی ادگاردو بائوسا روی نیمکت آلبی سلسته است.

رونالد کومان، سرمربی اورتون که در دوران بازی، یکی از ستاره های تیم رویایی یوهان کرویف بود، دیگر گزینه مطرح شده برای هدایت بارسا بود اما دوران ناموفق او در والنسیا، ریسک انتخابش را بالا برد. از سوی دیگر، هیئت مدیره بارسا از مدت ها قبل، حتی در زمان انتخاب پپ گواردیولا در سال 2008، والورده را به عنوان یکی از گزینه ها در نظر داشت و اکنون قصد دارند هر طور شده او را به خدمت بگیرند.

این مربی 53 ساله به عنوان بازیکن 2 سال در تیم بارسا زیر نظر کرویف بازی کرد و تجربه هدایت اسپانیول، ویارئال و والنسیا را نیز دارد.

او که قراردادش با بیلبائو در تابستان به اتمام می رسد، تماس هایی از سوی بارسا داشت و بعید است که بخواهد قراردادش را باشگاه باسکی تمدید کند؛ هرچند مدیران بیلبائو مایل به حفظ او هستند.

در این بین شایعاتی در مورد احتمال به کارگیری خوان کارلوس اونزوئه، کمک انریکه، به عنوان سرمربی هم وجود داشت اما نتایج اخیر بارسا و اختلافاتی که در درون تیم به وجود آمد، مدیران باشگاه را به این نتیجه رساند که حضور یک مربی جدید می تواند انتخاب مناسب تری باشد.