پرسپولیس

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل الهلال: دست خالی برانکو

پرسپولیس در شرایطی به آوردگاه الهلال میرود که با مصدومیت و محرومیت مهره های کلیدی دفاعی اش، کار سختی در پیش خواهد داشت. در این بازی سیدجلال حسینی و سروش رفیعی محرومند و محمد انصاری هم به احتمال بسیار زیاد قادر به بازی نیست.

این در حالی است که نیمکت پرسپولیس امروز خالی تر از همیشه است. پرسپولیس در این فصل نه مهره خود را از دست داده و فقط سه نفر جانشینشان کرده است. گولچ، پریموف، نوراللهی و عالیشاه، زاهدی، رحمتی، ساسان انصاری و رامین رضاییان از پرسپولیس جدا شدند و به جای سروش رفیعی، سامان نریمان جهان و شهاب کرمی جذب شده اند.

سرمربی پرسپولیس برای خط دفاعی خود روی نیمکت حامد آقایی (دفاع میانی) و شهاب کرمی (هافبک دفاعی) را در اختیار دارد که البته بعید است که به آنها در این میدان بسیار حساس بازی بدهد. بنابراین محتمل ترین حالت استفاده از ماهینی و ربیع خواه در قلب دفاع و فرشاد احمدزاده و صادق محرمی در دفاع چپ و راست است. احمدزاده پیش از این نیز در این پست به کار گرفته شد ولی نتوانست حضور پرقدرتی داشته باشد.

کامیابی نیا هم میتواند یک خط عقب تر برود ولی از آنجا که در پست هافبک دفاعی به جانشین است و در آن خط میتواند بسیار مفید تر باشد احتمالن موقعیتش تغییر نخواهد کرد. برانکو برای جانشینی سروش رفیعی هم تنها میتواند به محسن مسلمان اعتماد کند. مسلمان احتمالن پست هافبک چپ را به وحید امیری بسپارد و در نقش هافبک خلاق ظاهر شود. به این ترتیب نریمان جهان هم برای دومین بار در پست هافبک راست به بازی گرفته خواهد شد.علیپور و طارمی هم که دو مهره هجومی اصلی برانکو در طول فصل و این دیدار خواهند بود.

به غیر از این بازیکنان، هفت نفر روی نیمکت باقی میمانند که دو نفرشان یعنی رادوشوویچ و درویش وند دروازه بان هستند. حامد آقایی ،کرملاچعب، طاهرخانی ، الوان زاده و شهاب کرمی دیگر بازیکنان نیمکت هستند که تجربه کمی دارند و دست برانکو را برای جابجایی های تاکتیکی یا اجباری میبندند.