انگلیس اسپانیا

پوچتینو: قهرمان شدن با بارسا کاری ندارد

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تاتنهام، معتقد است که با رساندن تیمش به رقابت های چمپیونزلیگ، نشان داد که مربی موفقی برای این باشگاه بوده است.

تاتنهام که فصل قبل در لیگ برتر سوم شود، در حال حاضر با تنها 4 امتیاز اختلاف نسبت به چلسی صدرنشین، در رتبه دوم قرار دارد.

هرچند تاتنهام هنوز این شانس را دارد که هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی به قهرمانی برسد اما پوچتینو تاکید کرد که قرار گرفتن در بین 4 تیم اول لیگ هم برای این باشگاه یک موفقیت محسوب می شود.

” اینجا در تاتنهام، این موفقیت بزرگی است. بله، می تواند به جام های مختلف رسید اما چه تیم هایی؟ بردن جام با بارسا، رئال، بایرن، شاید یوونتوس و پورتو در پرتغال، طبیعی است.

با تیم های بزرگ شما به کسب جام نزدیک هستید. به بارسا نگاه کنید، با گواردیولا، با تیتو ویلانووا، با فرانک لمپارد، با لوئیس انریکه. همه مربیان متفاوتی بودند اما یک گروه از بازیکنان به موفقیت رسیدند.

موفقیت برای من قرار گرفتن در جمع چهار تیم پایانی است؛ مانند فصل قبل. این موفقیت بزرگی برای تاتنهام بود و بیش تر از بردن یک جام با بارسا اهمیت داشت.

رویای من بردن جام به همان شکلی است که با اسپانیول بردم؛ دو قهرمانی در کوپا دل ری با اسپانیول. به همین دلیل است که من عملکرد دیگو سیمئونه را در اتلتیکو مادرید تحسین می کنم. قهرمان شدن با اتلتیکو خیلی سخت است. او شایسته احترام بیشترین نسبت به بقیه است.”