انگلیس

با مصدومیت مقابل اندرلخت؛ زلاتان به پایان راه رسید؟

مصدومیت زلاتان ابراهیموویچ مقابل اندرلخت، نه تنها منچستریونایتد از بهترین ستاره اش در حساس ترین مقطع فصل محروم کرد، بلکه ممکن است به دوران حرفه ای این ستاره سوئدی پایان بدهد.

اگر آسیب دیدگی زلاتان از ناحیه لیگامنت زانوی راست تایید شود، او تا پایان سال 2017 از میادین دور خواهد بود و به این ترتیب، موضوع تمدید قراردادش با منچستریونایتد و همچنین ادامه دوران حرفه ای اش بعد از 36 سالگی، احتمالا منتفی خواهد شد.

این خبر بدی برای شیاطین سرخ است که با 28 گل این ستاره سوئدی، تا اینجای فصل به قهرمانی در لیگ اروپا و قرار گرفتن در بین 4 تیم اول لیگ برتر امیدوار مانده بودند. همین درخشش باعث شده بود تا ژوزه مورینیو تصمیم به تمدید قرارداد او گرفته بود اما مصدومیت بی موقع اخیر، همه این امیدواری ها را از بین برد.

چند روز قبل بود که رسانه های انگلیسی از پیشنهاد دستمزد سالانه باشگاه لس آنجلس اف سی به این ستاره سوئدی خبر دادند؛ پیشنهادی که همچنان پا بر جاست. رقابت های فصل بعد MLS حدود 10 ماه دیگر آغاز خواهد شد و زلاتان در این مدت فرصت خواهد داشت تا به طور کامل بهبود پیدا کند.

آسیب دیدگی زلاتان که به خاطر یک فرود عجیب در دقایق پایانی وقت های قانونی دیدار مقابل اندرلخت ایجاد شد، ممکن است به پارگی لیگامنت داخلی زانوی او منجر شده باشد؛ مصدومیتی که حدود 6 تا 9 ماه برای بهبودی آن به زمان نیاز است.

در اینکه او فصل را از دست خواهد داد و نمی تواند یونایتد را در هفته های باقی مانده فصل همراهی کند، تردیدی نیست؛ به این ترتیب، در دیدارهای باقی مانده فصل، مارکوس راشفورد جای ستاره سوئدی را در نوک خط حمله یونایتدها پر خواهد کرد. ضمن اینکه وین رونی هم این فرصت را پیدا می کند تا به ترکیب اصلی برگردد.