پرسپولیس

آقا معلم تایید کرد؛ تاکتیک برانکو در ایران بی سابقه بود

مجید جلالی در گفتگویی به تعریف از برانکو ایوانکوویچ مربی کروات پرسپولیس پرداخت. کاری که با توجه به زاویه او بامربیان خارجی امری جالب توجه است.

سرمربی پیکان که تیمش به نسبت نتایج قابل قبولی در لیگ گرفته است گفت:” برانکو روشی را در پرسپولیس اجرا کرد که پیش از این در فوتبال ما استفاده نشده بود. توجه کنید که بازیکنان خط میانی پرسپولیس به غیر از کامیابی نیا، هافبک های فانتزی هستند.

اینکه در یک زمان احمدزاده، مسلمان، رفیعی و دیگر هافبک های فانتزی در زمین باشند، کار تازه ای بود که برانکو انجام داد و در پرسپولیس نتیجه گرفت. پیشنهاد من این است که در پایان هر لیگ ، مربیان در جلساتی با یکدیگر نقاط ضعف و قوت کارهای خود را بررسی کنند.

وی با اشاره به اهمیت اعتماد به مربیان گفت: در کانون مربیان تجزیه و تحلیل آماری انجام دادیم و متوجه شدیم زمان مربیگری یک مربی در لیگ برتر ایران تنها ۱۷ و نیم هفته است. برانکو در 6 هفته ابتدایی فصل قبل نتایج خوبی به دست نیاورده بود و اگر به برانکو هم تنها ۱۷ هفته فرصت داده میشد، قطعاً نمی توانست چنین نتایج درخشانی با پرسپولیس به دست آورد.

جلالی اعتقاد دارد که در حال حاضر مهدی طارمی بهترین بازیکن لیگ است: طارمی در هر بازی بیش از ۵ موقعیت گل برای خودش یا هم تیمی ها فراهم می‌کند.در حالی که در مسابقات لیگ فوتبال کشورمان بسیاری از مهاجمان این تعداد موقعیت را در چند بازی به دست می‌آورند. ما نباید به موقعیت های از دست رفته بازیکنان نگاه کنیم بلکه باید به عواملی از جمله هوش پاس دقت کنیم. در تیم ملی نیزاز طارمی به عنوان مهاجم سایه استفاده می شود زیرا این بازیکن با هوش بالای خود می‌تواند موقعیت‌های خوبی برای هم تیمی های خود فراهم کند.