اسپانیا

گزارش روز: مسی با گلزنی در ال کلاسیکو آشتی می کند؟

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسا، در حالی روز یکشنبه یک بار دیگر در ال کلاسیکو مقابل رئال مادرید قرار می گیرد که روند گلزنی اش در دیدارهای اخیر مقابل کهکشانی ها به شدت افت داشته است.

شماره 10 بارسا که آخرین بار در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو موفق به باز کردن دروازه حریف شد، در 6 ال کلاسیکوی اخیر موفق به گلزنی نشده است.

آخرین باری که ستاره آرژانتینی موفق به گلزنی در این دیدار شد به مارس 2014 برمی گردد؛ دیداری که او با زدن سه گل کمک کرد تا تیمش مقابل تیم 10 نفره رئال مادرید به پیروزی 4-3 برسد.

از آن دیدار به بعد، مسی دیگر موفق به باز کردن دروازه رئال نشد؛ حتی در پیروزی 4-0 فصل گذشته در سانتیاگو برنابئو که او بعد از پشت سر گذاشتن یک مصدومیت نسبتا طولانی، به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفت.

هرچند مسی همچنان با 21 گل در 33 دیدار، بهترین گلزن تاریخ ال کلاسیکوهاست اما این کریس رونالدو بود که با زدن 3 گل در 6 ال کلاسیکوی اخیر، عملکرد بهتری داشت.

رونالدو با گلی که در پیروزی 2-1 سال گذشته رئال در نوکمپ وارد دروازه بارسا کرد، به روند 39 بازی بدون شکست مردان انریکه پایان داد اما در دیدار رفت این فصل که با تساوی 1-1 به پایان رسید، موفق به باز کردن دروازه بارسا نشد.

بارسا در حال حاضر با 3 امتیاز کمتر از رئال، در رتبه دوم جدول لالیگا قرار دارد؛ در حالی که شاگردان زین الدین زیدان یک بازی کمتر انجام داده اند و همین شانس آنها برای قهرمانی را بیشتر از حریف کاتالانی کرده است.