لیگ ایران سپاهان

خداحافظی هادی عقیلی از مستطیل سبز: دستهای پشت پرده نگذاشت با پیراهن سپاهان خداحافظی کنم

هادی عقیلی کاپیتان اسبق سپاهان و مدافع قدرتمند سابق تیم ملی کشورمان امروز با انتشار پیامی به طور رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

در بخشی از پیام وی آمده است: آغاز همیشه با لبخند و پایان همیشه با ناراحتی همراهه . الان هم وقت آن رسیده که میخی به دیوار بکوبم و استوک های فوتبالم رو آویزان کنم.

اگرچه همیشه دوست داشتم وداعم از فوتبال با پیراهن طلائی سپاهان باشه اما باید واقع بین باشم که این کار برایم مقدور نیست. مطمئنا دلایلی داره که البته شما مردم ازش خبر دارین و پشت پرده ش رو می دونین.البته من در این مدت که به دلیل بعضی مسائل دور از فوتبال بودم پیشنهادهایى داشتم و می توانستم به تیم های دیگری نیز نقل مکان کنم اما علی رغم ناملایمات و اتفاقات پارسال و امسال ، اونقدر مردم اصفهان به گردن من حق دارند که تصمیم گرفتم هرگز در تیمی برابر آنها قرار نگیرم ؛ هر چند اینها هیچ منتی نیست چون بخشى از افتخاراتى که در دوران فوتبال خود دارم از حمایت های بی شائبه آنها بود.

از همینجا از همه مربی هایم که به من کمک کردند تا در این فوتبال به جایی برسم تشکر کنم، همچنین از همه آن هایی که درس گرفته ام،از هم تیمی های فوق العاده ام تشکر می کنم، خوش شانس بوده ام که با آن ها تمرین کردم . در پایان دوباره از مردم شریف اصفهان تشکر می کنم که همیشه به من لطف داشتند و حتى دراین یک سال ونیم گذشته که دور از میادین فوتبال بودم محبت خوشان را از من دریغ نکردند.در آخر از همه کسانی که در طول این مدت طولانی و خاطره انگیز در کنارم بوده اند، عذر می خواهم اگر خدای ناخواسته باعث رنجششان شده ام.”

هادی عقیلی متولد سال 1359 است. او فوتبال خود را از تیم جوانان راه آهن آغاز نمود و بعد از سه سال حضور در تیم سایپا کرج به سپاهان پیوست.

او با تیم سپاهان اصفهان بازی‌های ارزشمندی از خود به نمایش گذاشت و در دوران اوج سپاهان در مسابقات آسیایی و لیگ ایران یکی از مهره‌های تأثیرگذار تیمش بود. وی با تیم سپاهان اصفهان سه جام قهرمانی لیگ برتر ایران ، دو قهرمانی جام حذفی و نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را تجربه کرده است.

عقیلی از سال 1385 به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و توانست جایگاه ثابت و مستحکمی را در قلب دفاع به دست آورد. کنفدراسیون فوتبال آسیا دو بار او را کاندیداى بازیکن سال آسیا کرد که یک بار در سال 2011 پس از جپاروف ازبک، به عنوان دومین بازیکن سال آسیا انتخاب شد.

عقیلی دو سال در لیگ قطر توپ زد و مجددن به سپاهان بازگشت و تا سال گذشته در این تیم بازی کرد. اما مشکلات داخلی با مسئولان باشگاه باعث شد که ساز جدایی کوک کند و به دلیل عدم صدور رضایت نامه سپاهان مدتها بیرون از گود بنشیند. تا اینکه امروز در حالی که حدود یک سال و نیم از فوتبال دور بود، کفشهایش را در سن 36 سالگی برای همیشه آویخت.

عقیلی در تیم ملی هم عاقبت به خیر نبود. در سال 92 و پس از به وجود آمدن مشکلاتی در تیم ملی و در حالی که وی در تیم کیروش یکی از ارکان دفاعی بود، عقیلی از تیم ملی خداحافظی کرد. این اتفاق تقریبا همزمان با رفتن رحمتی شد. کیروش که نظم و یکدستی تیم برایش خیلی مهم بود این موضوع را برنتافت و علی رغم عذرخواهی عقیلی، دیگر هیچ وقت او را به تیم ملی دعوت نکرد.