لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

بررسی وضعیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا: بیم، امید و تردید

نمایندگان ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی در روزهای دوشنبه وسه شنبه این هفته پنجمین دیدار خود را انجام خواهند داد که سه تیم استقلال، ذوب آهن و استقلال خوزستان میتوانند با پیروزی، صعود خود را قطعی کنند. پرسپولیس اما راه سختی در پیش خواهد داشت.

استقلالی ها در بازی خانگی به مصاف الاهلی امارات میروند و در صورت پیروزی بدون گل خورده، صعود خود را قطعی کرده و با یک امتیاز از بازی آخر، صدر نشین گروه خواهد شد.

استقلال خوزستان در حالی که به شدت از مشکلات مالی رنج میبرد، شرایط خوبی در جدول دارد و با یک پیروزی برابر الفتح عربستان صعودش را قطعی میکند. این تیم حتی اگر در دوبازی آخر، دو تساوی هم بگیرد باز هم راهی مرحله بعد خواهد شد. سرنوشت صعود آبی های اهوازی کاملاً دست خود آنهاست، اما برای صدرنشینی باید منتظر لغزش لخویا قطر باشند که در بازی قبل آنها را شکست داد و در صدر قرار دارد.

ذوب آهنی ها که کمی متزلزل پای به رقابت ها گذاشتند، کم کم به خود آمدند و فعلن رده دوم گروهشان را اشغال کرده اند. آنها میزبان العین امارات هستند و پیروزی میتواند حکم صعود آنها را امضا کند. بازی هفته آخر آنها با الاهلی عربستان میتواند جدال صدرنشینی این گروه باشد.

پرسپولیس قهرمان لیگ برتر امسال سخت ترین شرایط را دارد. سرمربی این تیم اعتقاد دارد که آنها از تیمهای هم گروه بهترند ولی بهتر از هرکسی میداند که جواز صعود را فقط به بهتر بودن نمیدهند و تیم باید نتیجه هم بگیرد.

پرسپولیس برای اینکه شانس صعود داشته باشد باید حتما این هفته الهلال عربستان را شکست دهد و در هفته پایانی الوحده امارات را نیز ببرد. البته در صورت تساوی یک یک با الهلال هم کورسوی امیدی برای قرمزها باقی خواهد ماند و آنهم شکست الوحده با اختلاف دوگل در این سمت و شکست خوردن الهلال از الریان است.

پرسپولیسی ها در این دیدار با اینکه جلال حسینی و سروش رفیعی، دو مهره کلیدی خود را در اختیار ندارند باید تمام تمرکز خود را معطوف این دیدار کنند چون اجازه کوچکترین لغزشی نخواهند داشت.