اسپانیا

گزارش: کریس رونالدو، ارباب رکوردها

کریس رونالدو با سه گلی که در پیروزی 4-2 رئال مقابل بایرن مونیخ به ثمر رساند، چهل و یکمین هت تریک دوران حرفه ای اش با پیراهن رئال را رقم زد.

اولین گل او در دقیقه 76 با ضربه سری تماشایی به ثمر رسید و سپس در وقت های اضافه، او دو بار دیگر دروازه مانوئل نویر را باز کرد تا رئال به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.

ستاره پرتغالی که در پیروزی 2-1 دیدار رفت مقابل بایرن هم هر دو گل رئال را به ثمر رسانده بود، 5 گل زد تا تیمش یک گام دیگر به دفاع از عنوان قهرمانی اش در چمپیونزلیگ نزدیک شود.

به این ترتیب، رونالدو که در سال 2009 از منچستریونایتد به رئال مادرید پیوست، در هشتمین فصل حضورش در رئال، چهل و یکمین هت تریک را به ثبت رساند.

اولین هت تریک رونالدو برای رئال در می 2010 و مقابل مالاگا و در رقابت های لالیگا رقم خورد؛ رقابت هایی که بیشترین هت تریک رونالدو در آن ثبت شده است.

سه گل این ستاره 32 ساله مقابل بایرن، ششمین هت تریک او در چمپیونزلیگ بود. ضمن اینکه او دو هت تریک در کوپا دل ری و یک هت تریک هم در جام باشگاه های جهان رقم زده است.

هت تریک او در جام باشگاه های جهان مقابل تیم ژاپنی کاشیما آنتلرز، تعداد سه گله های او در یک بازی را به 40 رساند و شکست 2-1 تیمش در آن دیدار را هم به پیروزی 4-2 تبدیل کرد تا رئال جام باشگاه های جهان را نیز فتح کند.

چهل و یکمین هت تریک رونالدو برای تیمش اهمیت زیادی داشت زیرا بعد از اینکه بایرن توانست در مجموع دو دیدار، کار را به تساوی 3-3 بکشد، رئال باید از فرصت 10 نفره شدن حریف به خوبی استفاده می کرد.

چهل و یکمین هت تریک آخرین رکورد درخشانی است که از سوی ستاره پرتغالی ثبت شده است. او که با دو گل هفته قبلش مقابل بایرن، به رکورد 100 گل در رقابت های اروپایی رسید، با این هت تریک، تعداد گل هایش در چمپیونزلیگ را هم به عدد صد رساند.

او که اکنون بهترین گلزن تاریخ چمپیونزلیگ است، در دیدار مرحله قبل مقابل ناپولی توانست عنوان بیشترین پاس گل در این رقابت ها را هم به نام خود کند؛ با 31 پاس گل.

 رونالدو به تازگی با پیراهن پرتغال هم توانست به یک رکورد خیره کننده برسد. او با دو گلی که مقابل مجارستان به ثمر رساند، به 70 گل ملی رسید.

رونالدو در 5 فصلی که برای منچستریونایتد بازی کرد، 118 گل به ثمر رساند اما تنها یک بار موفق به هت تریک شد؛ در پیروزی 6-0 مقابل نیوکاسل در ژانویه 2008.

نکته قابل توجه در مورد رونالدو این است که علی رغم اینکه تنها 8 فصل در لالیگا حضور داشته، با 32 هت تریک، بیش از هر بازیکن دیگری موفق به ثبت سه گله در یک دیدار شده است. ضمن اینکه او و لیونل مسی با ثبت 8 هت تریک در یک فصل، از این نظر هم رکورددار هستند.

رونالدو در حال حاضر در 386 بازی برای رئال، 3965 گل زده و در 711 بازی باشگاهی، در مجموع 518 بار دروازه حریفان را باز کرده است.